خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > فرهنگی  >  هیات منصفه مطبوعات خبرگزاری مهر و بخارا را مجرم نشناخت؛ ماهنامه جامعه پرستاری مجرم شناخته شد

هیات منصفه مطبوعات خبرگزاری مهر و بخارا را مجرم نشناخت؛ ماهنامه جامعه پرستاری مجرم شناخته شد

خبرگزاری هرانا ـ هیات منصفه دادگاه مطبوعات نظر خود را در مورد پرونده خبرگزاری “مهر” و “مجله بخارا” و “ماهنامه جامعه” پرستاری اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، جلسه رسیدگی به پرونده‌های “ماهنامه جامعه پرستاری”، “خبرگزاری مهر” و “مجله بخارا”صبح روز یکشنبه در شعبه ۷۹ دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی محمدی کشکولی و با حضور اعضای هیات منصفه مطبوعات برگزار شد.

پرونده ماهنامه جامعه پرستاری به اتهام افترا و نشر اکاذیب تشکیل شده بود که بر اساس اعلام نظر هیأت منصفه مطبوعات مجرم شناخته شد و مستحق تخفیف دانسته نشد.

پرونده مدیرعامل خبرگزاری مهر نیز به اتهام نشر مطالب خلاف واقع تشکیل شده بود که طبق اعلام نظر هیأت منصفه مطبوعات، مجرم شناخته نشد.

لازم به ذکر می باشد، در پرونده خبرگزاری مهر شاکی خصوصی از علی عسگری برای انتشار عکسی در خبرگزاری شکایت کرده بود و به دلیل این که وی در زمان وقوع جرم مدیر مسئول نبود، هیات منصفه رای بر عدم مجرمیت داد.

همچنین پرونده مدیر مسئول مجله بخارا به اتهام نشر مطالب خلاف موازین اسلامی تشکیل شده بود که بر اساس اعلام نظر هیأت منصفه مطبوعات مجرم شناخته نشد.

لازم به ذکر می باشد، از ابتدای تیرماه جاری تشکیلات دادگاه تغییر و جرائم مطبوعاتی از این پس در دادگاه “یک” کیفری بررسی و در همان جلسه دادگاه حکم اعلام می‌شود.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید