خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۶ تیر ۱۳۹۴, 19th of February 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۰۴/۰۶ ساعت ۱۸:۳۱:۱۱

    خانه  > slide, اعدام, زندانیان  >  حکم اعدام سهیل عربی نقض شد

حکم اعدام سهیل عربی نقض شد

خبرگزاری هرانا – حکم اعدام سهیل عربی که به اتهام سب النبی به اعدام محکوم شده بود، از سوی شعبه ۳۴ دیوان عالی کشور نقض شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، آقای مشکانی وکیل پرونده سهیل عربی، روز شنبه ششم تیر با تایید این خبر به گزارشگر هرانا گفت: “خیلی خوشحال هستم که با درایت شعبه ۳۴ دیوان عالی کشور، حکم اعدام موکلم نقض شد و برای رسیدگی مجدد به شعبه ای از دادگاه بدوی ارسال شد.”

پیشتر، در پى نشر اکاذیب و نسبت هاى دروغ سه وبسایت خبرگزارى فارس ، جهان نیوز و دانا علیه سهیل عربى و شکایت وکلا، بازپرس پرونده براى یکى از سایت ها قرار تأمین صادر کرده بود.

گفتنی است این سایت ها پیشتر با دروغ پردازی نسبت به اتهامات سهیل عربی و تکذیب اتهام سب النبی، اتهاماتی را به وی نسبت داده بودند که با اعتراض خانواده و وکلا و انتشار تصویر حکم دادگاه مشخص شد اتهام آقای سهیل عربی سب النبی است و این سایت ها اقدام به نشر اکاذیب علیه این شهروند زندانی کرده اند.

سهیل عربی بر مبنای مطالبی که در فیسبوک شخصی اش به اشتراک گذاشته بود به سب النبی(دشنام به پیامبر) متهم شده است و حکم اعدام وی آذر ماه سال گذشته به اتهام سب النبی در فضای مجازی در دیوان عالی کشور به تایید رسید و وی در خطر اجرای حکم اعدام قرار گرفت، ولی تلاش وکلای وی برای اعاده دادرسی و ارجاع پرونده به دیوان عالی کشور، موثر واقع شد و با پذیرش اعاده دادرسی و نقض حکم از سوی شعبه ۳۴، وی از زیر تیغ اعدام خارج شده است.

حکم اعدام سهیل عربی درحالی صادر شده بود که هر‌گاه متهم به سب ادعا کند که اظهارات وی از روی اکراه -غفلت- سهو یا در حالت مستی یا غضب یا سبق لسان یا بدون توجه به معانی کلمات و یا نقل قول از دیگری بوده، سب النبی محسوب نمی‌شود.

این زندانی هم اینک در بند ۳۵۰ زندان اوین در انتظار نتیجه حکم مجدد دادگاه مشغول تحمل زندان است.

 

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید