خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  درمحکومیت بازداشت و زندان کارگران و فعالین کارگری

درمحکومیت بازداشت و زندان کارگران و فعالین کارگری

خبرگزاری هرانا – جمیل محمدی فعال کارگری و عضو اتحادیه آزاد کارگران به اتهام اقدام علیه امنیت ملی، توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به سه سال و نیم حبس و پرداخت جریمه محکوم گردید. وی به همراه دیگر فعال کارگری و عضو این اتحادیه جعفر عظیم‌زاده با یورش ماموران امنیتی به منزلشان در نیمه شب دهم اردیبهشت ماه سال جاری یعنی یک روز قبل از برگزاری اول ماه مه دستگیر شده و۲۱ روز در بند ۲۰۹ زندان اوین مورد بازجویی قرار گرفت.

به گزارش هرانا به نقل از کمیته هماهنگی؛ محکومیت جمیل محمدی به سه و نیم سال زندان و احضار و دستگیری و زندانی کردن کارگران آگاه و مبارز در واقع چیزی نیست جز ادامه فشار و سرکوب سرمایه علیه کارگران و فعالین کارگری و تهاجم به طبقه کارگر، برای وادار کردنش به سکوت و تمکین به یکی از بی‌رحمانه‌ترین اشکال ستم و استثمار طبقاتی که طی سال‌های اخیر در قبال کارگران اعمال می‌شود. اعلام این قبیل احکام و دستگیری و زندانی کردن کارگران آگاه و فعالین کارگری را در روزهای پایانی سال که مسئله حداقل دستمزد مسئله روز طبقه کارگر و جنبش کارگری است به هیچ چیز جز زهر چشم گرفتن از کارگران نمی‌توان تعبیر کرد.
جمیل محمدی عضو هیات مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران، در اعتراض به حداقل مزد یکی از شش نماینده کارگری است که با وکالت دکتر خلیل بهرامیان شکایتی را علیه غارت و چپاول صندوق سازمان تامین اجتماعی مطرح کرده بودند. حال صدور چنین احکامی نشان می‌دهد که افشاگری‌ها و حق طلبی‌های فعالین کارگری و حتی پیگیری قانونی خواسته‌های کارگران اقدام علیه امنیت ملی تلقی می‌شود.

به راستی این کدام امنیت است که با پیگیری حقوق و مطالبات کارگران برای احقاق و به ثمر رسیدن آن‌ها به خطر می‌افتد؟ آیا غیر از این است که در واقع این امنیت سرمایه و انباشت و سود آوری بی‌حساب و نجومی آن است که با افشاگری‌ها و حق طلبی‌های کارگران و فعالین دلسوز جنبش کارگری به خطر می‌افتد؟
همانطور که همگان مطلع هستند جعفر عظیم‌زاده دیگر فعال کارگری و از اعضای اتحادیه آزاد کارگران ایران نیز دیروز دهم اسفند ماه با اتهامات واهی همچون اجتماع و تبانی بر ضد امنیت ملی، اخلال در نظم عمومی و تبلیغ علیه نظام محاکمه شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید