خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  برگزاری دادگاه برای سه نفر از بازداشت شدگان نصیر آباد سرباز

برگزاری دادگاه برای سه نفر از بازداشت شدگان نصیر آباد سرباز

خبرگزاری هرانا ـ جلسه محاکمه سه تن از ۱۲ جوان بازداشت شده روستای “نصیر آباد سرباز” واقع در استان سیستان و بلوچستان، بدون اطلاع قبلی برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فعالین بلوچ، روز گذشته ۳ تیر ماه ماموران زندان زاهدان “امین رییسی”، “نجیب رییسی” و “داوود بهرامزهی” سه تن از بازداشت شدگان نصیر آباد را بدون اعلام قبلی به دادگاه انقلاب زاهدان بردند.

به گفته یکی از خویشاوندان این بازداشت شدگان، دادگاه  غیر علنی بوده و متهمان از حق داشتن وکیل محروم بوده اند اما با این وجود اتهامات وارد شده را رد کرده و زیر فشار شکنجه عنوان کرده اند.

مسئولان امنیتی و انتظامی پیشتر در اظهارات رسانه ای متهمان این پرونده را ۹ تا ۱۲ نفر اعلام کرده اند و تا کنون معلوم نیست چرا و به چه دلیل فقط برای این سه نفر دادگاه تشکیل شده و اتهامات وارده مشخصا چه اتهاماتی هستند.

چهاردهم دی ماه ۹۳ پس از آنکه  یک معلم سیستانی و یک بسیجی بومی توسط افراد ناشناس در نزدیکی روستای نصیر آباد ترور شدند، ۳۳ نفراز جوانان نصیراباد پس از چند روز در یورش ماموران وزارت اطلاعات نیروی انتظامی و سپاه، بازداشت شدند که ۱۲ نفر از این بازداشت شده ها همچنان در حبس بوده و متهم به ۹۰ درصد از اقدامات انفجاری و نا امنی های استان سیستان و بلوچستان در سالهای اخیر شدند امری که توسط خانواده بازداشت شدگان با بیان تناقضات موجود در این اتهامات در ده ها نامه به مسئولان امنیتی و نهادهای بین المللی رد شد.

خانواده این بازداشت شدگان با تاکید بر بی گناهی آنها همچنین خواستار برگزاری دادگاه علنی و عادلانه و رسیدگی به صورت شفاف به پرونده عزیزانشان شده اند.

 

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید