خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  درخواست رفع حصر از موسوی و کروبی در دیدار احزاب سیاسی با رئیس‌جمهور

درخواست رفع حصر از موسوی و کروبی در دیدار احزاب سیاسی با رئیس‌جمهور

خبرگزاری هرانا ـ غلامحسین کرباسچی که از جمله سخنرانان برنامه افطار رئیس جمهوری با فعالان احزاب بود، با ادعای بر اینکه میرحسین موسوی و مهدی کروبی همواره از اصل نظام و انقلاب حمایت کرده اند، از میرحسین موسوی با عنوان “سید مظلوم” یاد کرد و خواستار پایان حصر شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کلمه، برنامه افطار رئیس جمهوری با فعالان احزاب اصلاح طلب و اصولگرا، با تکرار مطالبه رفع حصر و باز شدن فضای سیاسی همراه بود.

عصر دیروز فعالان سیاسی و اعضای احزاب و جناح های مختلف در محل نهاد ریاست جمهوری میهمان حسن روحانی بودند، جلسه ای که با تقاضای پایان حصر موسوی و کروبی همراه بود.

در این جلسه، غلامحسین کرباسچی، دبیرکل حزب کارگزاران که از جمله سخنرانان بود، با تاکید بر اینکه میرحسین موسوی و مهدی کروبی همواره از اصل نظام و انقلاب حمایت می کرده اند و قصد سوء نداشته اند، خواستار پایان حصر آنها شد.

وی از میرحسین موسوی با عنوان “سید مظلوم” یاد کرد، تعبیری که عصبانیت برخی اصولگرایان حاضر در جلسه و تلاش برخی رسانه های وابسته به سپاه برای حاشیه سازی را برانگیخت.

به طوری که هنوز جلسه روحانی با فعالان احزاب به پایان نرسیده بود که خبرگزاری فارس ادعا کرد برخی شخصیت های سیاسی در اعتراض به سخنان کرباسچی و “حمایت وی از سران فتنه” جلسه را ترک کرده اند.

اما محسن رهامی در گفت و گو با ایلنا، این ادعا را تکذیب کرد و گفت: “به طور علنی و محسوس کسی جلسه را ترک نکرد اما پیش از اینکه جلسه به اتمام برسد، گروهی برای وضو گرفتن جلسه را ترک و باز به جلسه بازگشتند”.

با این حال ساعتی بعد، مصباحی مقدم سخنگوی جامعه روحانیت مبارز به فارس گفت: “بنده ضیافت افطاری رئیس جمهور را به دلیل حمایت‌هایی که از سران فتنه در این جلسه مطرح شد ترک کردم”.

وی ادامه داد: “آقای کرباسچی دبیرکل حزب کارگزاران در این جلسه میرحسین موسوی را به سید مظلوم تعبیر کرد در حالیکه اگر بناست او سید مظلوم باشد لابد ظلم کننده به او نیز نظام است، این درحالی است که او ظلم بزرگی به نظام مرتکب شده و از این رو به نظر بنده نشستن در فضای این جلسه مشروعیت ندارد”.

تسنیم، دیگر خبرگزاری وابسته به سپاه، هم از قول محسن کوهکن، نایب رئیس جبهه پیروان امام و رهبری نوشت: “تعدادی از افرادی که در جلسه بودند به بخشی از سخنان کرباسچی که در حمایت از سران فتنه بیان شده بود، معترض بودند و در حال آماده شدن برای عکس العمل نشان دادن به سخنان او بودند اما به علت فضای همدلی که عده‌ای تلاش داشتند در جلسه برقرار باشد، سکوت کردند”.

 

 

 

 

 

 

 

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید