خبرگزاری هرانا

    خانه  > اقلیت های دینی  >  بازگشایی نمازخانه اهل سنت در تهران

بازگشایی نمازخانه اهل سنت در تهران

خبرگزاری هرانا – نمازخانه اهل سنت در منطقه پونک تهران که از مدتی پیش توسط نیروهای امنیتی از ادامه فعالیت آن جلوگیری شده بود با پیگیریهای مولانا عبدالحمید و اعتراضات جامعه اهل سنت ایران مجدد بازگشایی شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در حالی که اهل سنت ایران از داشتن مسجد در پایخت کشور همچنان محروم است نمازخانه اهل سنت در منطقه پونک تهران جزو معدود مناطقی بود که این شهروندان امکان به جا آوردن مناسک مذهبی خود را در آن داشتند، با این حال این محل نیز در ۲۷ دیماه امسال با حضور شهردار ناحیه پونک پلمپ شد.

بنابر گزارشات دریافتی، پس از یک ماه و نیم توقف فعالیت، پس از اعتراضات گسترده اهل سنت ایران و پیگیریهای مولانا عبدالحمید از رهبران جامعه اهل سنت کشور، امروز اجازه فعالیت مجدد به این محل داده و از آن رفع فک شد.

حبیب الله سربازی از فعالان حقوق بشر در این رابطه با تایید گزارش مذکور به هرانا گفت همچنان اماکن مذهبی و درسی اهل سنت در ایران با محدودیتهای فراوان روبه است، آقای سربازی ادامه داد “علیرغم این بازگشایی، مدرسه دینی سنت نبوی مشهد همچنان با مشکل مواجه هست و طلاب بخش حفظ قرآن اجازه شرکت در شعبه حفظ یافته اند اما به طلاب دروس حوزوی اجازه برگزاری کلاس ها داده نشده و همچنان با ممانعت ماموران امنیتی مواجه اند.”

مطالب مرتـبط

یک نظر

  1. با عرض سلام و یا درستش السلام و علیکم ورحمهاالله بنظر من این نظام نمیتونه یک نظام اسلامی و صحیح باشه وگرنه از نماز خواندن مردهر هراس نداشت چون بر پایه دروغ استواره و در گزارش تاریخ هم خیانت کرده و حقایق را از ملت ایران پنهان کرده و اهل سنت را به ملت بد معرفی کرده میترسه مردم متوجه حقیقت امر بشن

نظر بگذارید