خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۴, 16th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۱۱/۲۷ ساعت ۱۸:۲۷:۱۲

    خانه  > slide, زندانیان  >  رماتیسم و حملات تنفسی؛ مشکلات جسمی سعید حسین زاده در بند ۷ اوین

رماتیسم و حملات تنفسی؛ مشکلات جسمی سعید حسین زاده در بند ۷ اوین

خبرگزاری هرانا – محمدسعید حسین زاده زندانی سیاسی، اخیرا با بروز مشکلات تنفسی و رماتیسم مفاصل و عدم رسیدگی، شرایط دشواری را در بند هفت زندان اوین تجربه می کند.

بنا بر اطلاع منابع هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، این فعال مدنی زندانی طی ۲۵ تا ۲۷ خرداد، به مدت سه روز دچار حملات قلبی و تنفسی بوده که منجر به اعزام وی به بیمارستانی خارج از زندان شده است.

به گفته یکی از نزدیکان آقای حسین زاده، انتقال وی به بیمارستان با لباس زندان و توأم با بدرفتاری بوده و به همین دلیل وی اعلام کرده است که با این شرایط حاضر به اعزام مجدد نیست.

به گفته این منبع، این فعال مدنی اخیرا همچنین به رماتیسم مفاصل مبتلا شده است که هنوز مداوایی صورت نگرفته و تمام این مشکلات در زندان و به دلیل فقدان مراقبت های بهداشتی مناسب برای وی ایجاد شده است.

محمد سعید حسین زاده در شهریور ماه سال ٩٣ به همراه چند فعال مدنی دیگر با اتهاماتى از قبیل اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت ملی، تبلیغ علیه نظام و توهین به رهبری بازداشت و در بند دو-الف سپاه پاسداران مورد بازجویی قرار گرفت.

پس از از پایان بازجویی و انتقال به بند هشت، اوایل اردیبهشت ماه، از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه، حکم ۷ سال حبس تعزیری در مرحله بدوی به وی ابلاغ شد و هم اینک منتظر بررسی در مرحله تجدید نظر است.

 

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید