خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  اجرای قانون جدید آئین دادرسی کیفری از تیرماه

اجرای قانون جدید آئین دادرسی کیفری از تیرماه

خبرگزاری هرانا ـ رئیس کل دادگستری استان مرکزی، می گوید که قانون جدید آئین دادرسی کیفری از تیرماه امسال در سراسر کشور اجرایی می شود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از تارنمای دادگستری کل استان مرکزی، عبدالهی، مدعی شد که “رعایت حقوق شهروندی، حفظ حقوق متهم و بزه دیده، جلوگیری از بازداشت های بی رویه، الزام حضور مشاور در تشکیل دادگاه ویژه اطفال و حضور الزامی وکیل در جرائم مهم از مزایای آئین دادرسی کیفری جدید است و در همین راستا برای رسیدگی به جرائم نیروهای مسلح، اشخاص حقوقی ، رایانه ای و الکترونیکی تشکیلات جدیدی ایجاد خواهد شد”.

همچنین وی گفت: “در قانون جدید آئین دادرسی کیفری، دادگاه های کیفری قبلی که در آنها موضوعات عمومی جزایی و کیفری رسیدگی می شد به دادگاه های کیفری یک و دو تغییر کرده و صلاحیت رسیدگی به هر کدام از جرائم موضوعه طبق قانون پیش بینی شده است”.

رئیس کل دادگستری استان مرکزی، ادعا کرد: “در قانون جدید آئین دادرسی کیفری سعی شده با رعایت بیشتر استانداردها، مردم از حقوق شهروندی خود با در اختیار گرفتن وکیل از ابتدای ورود پرونده به محاکم بیشتر منتفع شوند و ضمن تذکردادن ایرادات قانونی به قاضی، ماموران و بازجویان متخلف را تحت تعقیب قرار دهند”.

مطالب مرتـبط

یک نظر

  1. اعدام جوانان این آب و خاک به واسطه کوچکترین اشتباه
    آیین دادرسی جدید هیچ کمکی به اعدامیان مواد مخدر نمیکند

نظر بگذارید