خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  رییس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران: تشکل‌های کارگری در ایران آزاد و مستقل‌اند

رییس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران: تشکل‌های کارگری در ایران آزاد و مستقل‌اند

خبرگزاری هرانا ـ رییس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران، مدعی شده است که تشکل‌ها و گروههای کارگری در ایران نه تنها محدود نیستند بلکه از استقلال و آزادی عمل بالایی برخوردارند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، غلامرضا عباسی، با اشاره به پیشنهاد برگزاری کنفرانس، اظهار کرد: “در دیدار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با مدیرکل سازمان بین المللی کار پیشنهاد میزبانی ایران برای برگزاری کنفرانس آینده کار مطرح شد که مورد استقبال قرار گرفت”.

وی در ادامه با اشاره به عضویت برخی گروههای کارگری ایران در فدراسیون بین المللی اتحادیه‌های کارگری (ITUC)، مدعی شده است که “علیرغم آنکه گزارش‌های غلط و نادرستی از وضعیت تشکل‌های کارگری در ایران به این سازمان ارائه می‌شود”، اما چند سالی است که درخواست عضویت در این فدراسیون را ارائه و از مسوولان آن برای حضور در کشورمان دعوت کرده‌ایم تا از نزدیک فعالیت تشکل‌های کارگری ایران را ببینند.

عباسی ادعا کرد: “آنها گمان می‌کنند نمایندگان گروههای کارگری در ایران، دولتی هستند و استقلال و آزادی عملی از خود ندارند در حالی که بیش از دو سال است که با آنها در ارتباطیم و درصددیم تا نگاه منفی نسبت به ایران را از بین ببریم حتی اساسنامه آنها را مطالعه و اساسنامه خود را به آنها نزدیک کرده‌ایم”.

به گفته وی اساسنامه مذکور تاکید دارد که دولتها باید در تشکل‌های کارگری دخالت کمتری داشته تا تشکل‌ها از آزادی و اختیار عمل بیشتری برخوردار باشند.

لازم به ذکر می باشد، این در حالی است که تشکل های مستقل کارگری در ایران همواره سرکوب شدند و به عنوان نمونه می توان از سرکوب و زندانی کردن فعالین سندیکای “شرکت واحد” و سندیکای کارگران “هفت تپه” نام برد.

 

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید