خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۴, 21st of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۰۳/۲۴ ساعت ۲۱:۲۴:۰۰

    خانه  > اندیشه و بیان  >  محسنی اژه‌ای: ممنوع‌التصویری خاتمی به دستور دادستانی است

محسنی اژه‌ای: ممنوع‌التصویری خاتمی به دستور دادستانی است

خبرگزاری هرانا ـ معاون اول قوه قضاییه مدعی شده است که ممنوع‌التصویر و ممنوع‌البیانی رئیس دولت اصلاحات بر اساس دستور دادستانی است نه شورای عالی امنیت ملی.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از تسنیم، غلامحسین محسنی اژه‌ای، در پاسخ به این سئوال که گفته می‌شود وی اعلام کرده ممنوع التصویری و ممنوع البیانی رئیس دولت اصلاحات براساس مصوبه شورای عالی امنیت ملی صورت گرفته است، عنوان کرد: “قبلاً نیز در این‌باره سئوال شده بود که گفتم این تصمیم بر اساس مصوبه شورای عالی امنیت ملی نیست و به دستور دادستانی است”.

معاون اول قوه قضاییه اضافه کرد: “دادستانی بر اساس وظایف ذاتی خود اقدام کرده و تا زمانی که این دستور دادستان به قوت خود باقی باشد هر کس مخالفت کند، برخورد می‌شود”.

وی توضیح داد: “در این ارتباط قبلاً دو بار این سئوال شده بود که بار اول سئوال کردند آیا این تصمیم بر اساس شورای عالی امنیت ملی گرفته شده یا خیر، که پاسخ دادم مصوبه شورای عالی امنیت ملی نیست”.

محسنی اژه‌ای خاطرنشان کرد: “بار دوم نیز سئوال شد که پاسخ دادم به دستور دادستانی انجام شده است و دادستانی بر حسب وظیفه دستور قضایی داده و اگر کسی مخالفت کند طبیعتاً برخورد می‌شود”.

 

 

مطالب مرتـبط

یک نظر

  1. آقای اژه ای، من از آقای خاتمی خوشم نمی آید و بارها در نوشته هایم از او انتقاد کرده ام، اما به این حکم دادستانی اعتراض دارم و شما هم اگرخواستید با من برخورد کنید بفرمائید بکنید، بالاخره ماهم بلدیم بکنیم. این که نشد شما آن بالا بنشینی و هرکاری دلت خواست انجام دهی بدون آنکه علت آصلی اش را بگوئی و بعد هم ما را تهدید کنی که با مخالفان برخورد خواهد شد. اگر کسی دزدی و پدرسوختگی و هیزی کرده باشد، خوب البته بعد از اعلام جرم او را گرفتن و قانون را درباره او اجراکردن البته که اشکالی ندارد. اما شما این بقائی مادر مرده را کرده اید و بداز هرچیز آنکه اعلام میکنید علت بازداشت او را نمیتوانم اعلام کنم. چرا تجاوز به کسی کرده و زنی را به طور غیرقانونی حامله کرده، یا فرضت بفرمائید به مقام معظم بدوبیراه گفته. مگه چه کارکرده که حتا جرات نداری برزبان بیاوری. درآن صورت منهم خواهم گفت شما بیخود کرده ای کسی را که نمیتوانی اتهامش را اعلام کنی دستگیرکرده ای. آنوقت توهم مرا تهدید خواهی کرد باشما برخورد خواهد شد؟ نکنه جمهوری اسلامی تبدیل شده است به شهر هرت که هرکی هرچی خواست بکنه و کسی هم بهش نتونه اعتراض کنم. من یک قلم به تو اعتراض دارم که مدتی سه تا جوان آمریکایی را به بهانه جاسوسی گرفتید و مدت های زیاد آنها را زندانی کردید. درحالیکه بعدا معلوم شد این حقه بازی را یک سرهنگی درمرزانجام داده که کارش این بوده که دام گستری کرده و افراد بیگناه را یا دستیگر کند یا تیرباران و بعد هم اینجور وانمود کند که وجود او در مرز خیلی مهم است و بعدهم خود دستگاه با این سرهنگه درافتاد و داد اورا تیرباران کردند. بگذریم این سه نفر که با دام همین سرهنگه قدمشان را به این سوی مرز گذاشته بودند دستیگرشده و به مرکز آمدند وتوهم گفتی بله اینها جاسوس آمریکا هستند و باید محاکمه شوند. مدتها زندانی بودند و هیچ کاری نکردی و هرروز هم تهدید پشت تهدید که اینها جاسوس استکبارهستند و پدرشان را درخواهیم آورد و بعد هم اعلام شد که سلطان قابوس یک و نیم میلیون وثیقه لازم را داده و اینها آزاد شده اند و فورا هم دستوردادی که زودتر فلنگ را ببندید و بروید همان آمریکا و این طرفها مبادا پیدایتان شود که تکه بزرگه چی؟ گوشتونه. آن بدبخت های مادر مرده هم گذاشتند و رفتند و ازترس حتا برنکشتند که محاکمه شوند. زیرا میدانستند شما برای آنکه آن یک میلیون را “ملاخور” کنید یک دادگاه الکی تشکیل داده ترتیبشان را خواهی داد. وگرنه اگراعلام میکردید که اینها بی گناه بوده اند هم آن یک و نیم میلیون را باید می سلفتیدی و هم چی؟ اگه شکایت میکردند که واسه چی ای عنترکیب و عنق منکثره ما را زندانی کردی و ترا به قول خودشان “سو” میکردند، آنهم به قول هادی خرسندی “ازهردوسو” یعنی ازهر دونوع سو کردن آنوقت خربیار و آقا را بار کن که قیافه ات میشد ازآن قیافه های تماشائی. حالا چرا این یک و نیم میلیون دلار را اخ نمی کنی؟ سلطان قابوس هم که درحال مرگ است، کلی خرج دوا و درمون داره و لنگ پوله. فقط زورت به ما گذا کشنه ها میرسه که با ما “برخورد” کنی مردک بچه میترسونی؟

نظر بگذارید