خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  سه سال و نیم حبس برای جمیل محمدی، فعال کارگری

سه سال و نیم حبس برای جمیل محمدی، فعال کارگری

خبرگزاری هرانا – جمیل محمدی، عضو هیات مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران، از سوی قاضی صلواتی به سه سال و نیم حبس محکوم شد.

به گزارش هرانا به نقل از کلمه؛ این فعال کارگری که از هماهنگ کنندگان طومار اعتراضی چهل هزار نفری کارگران بوده است، به اتهام اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت ملی به ۴۲ ماه حبس محکوم شده است.

این حکم دیروز به جمیل محمدی ابلاغ شد و امروز هم قرار است دادگاه جعفر عظیم‌زاده، دیگر عضو اتحادیه آزاد کارگران، با اتهاماتی همچون اجتماع و تبانی، اخلال در نظم و تبلیغ علیه نظام برگزار شود.

جمیل محمدی و جعفر عظیم‌زاده، دو تن از هماهنگ کنندگان طومار اعتراضی چهل هزار نفری کارگران هستند که نیمه شب دهم اردیبهشت ماه سال جاری با حمله مامورین امنیتی به منازلشان بازداشت و به ترتیب مدت ۲۱ و ۴۶ روز در بند ۲۰۹ اوین زندانی شدند.

جمیل محمدی، یکی از شش نمایندهٔ ۱۰۰۰ کارگری است که علیه غارت و چپاول صندوق سازمان تامین اجتماعی به دادگاه شکایت کرده‌اند.

این فعال کارگری در حالی به سه سال و نیم حبس محکوم شده که سعید مرتضوی با وجود حیف و میل گسترده بیت المال و چند پرونده جنایی و اقتصادی، هنوز هیچ محکومیتی دریافت نکرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید