خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اقلیت های ملی  >  سه فعال مدنی از زندان خوی آزاد شدند

سه فعال مدنی از زندان خوی آزاد شدند

خبرگزاری هرانا – امین حاجیلو، آراز خاصه تراش و اسلام علی اکبرلو، سه فعال هویت طلب اهل خوی با تودیع وثیقه تا زمان برگزاری دادگاه آزاد شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران امین حاجیلو (شاعر و نویسنده)، آراز خاصه تراش و اسلام علی اکبرلو سه فعال مدنی هویت طلب که در آستانه روز جهانی زبان مادری در خوی بازداشت شده بودند ظهر روز شنبه ۹ اسفند با تودیع وثیقه آزاد شدند .

دادگاه انقلاب خوی به ریاست قاضی نجاتی این افراد را به اقدام علیه امنیت ملی متهم کرده است. پیش تر اتهام وارده به آنها تخریب اموال فرهنگی عنوان شده بود. خانواده این سه فعال مدنی معتقدند رفتار مسئولین زندان، همچنین زمانی منشی قاضی نجاتی در زمان پیگیری وضعیت  این فعالین، با آنها توهین آمیز بوده است.

حاجیلو , خاصه تراش و علی اکبرلو در شامگاه روز ۲۷ بهمن و در محل کار علی اکبرلو بازداشت و پس از ۳ روز نگهداری در بازداشتگاه اداراه اطلاعات خوی به قرنطینه زندان این شهر منتقل شده بودند.

لازم به توضیح است هویت طلب عمدتا به دسته ای از فعالان سیاسی یا مدنی ترک یا آذری اطلاق میشود که برای حفظ و توسعه باورهای فرهنگی، تاریخی قومی خود به اشکال صلح آمیزی در تلاشند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید