خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اعدام  >  اعدامهای کم سابقه در قزل حصار؛ انتقال ده ها تن جهت اجرای حکم

اعدامهای کم سابقه در قزل حصار؛ انتقال ده ها تن جهت اجرای حکم

خبرگزاری هرانا – طی اقدامی کم سابقه، ده ها محکوم به اعدام در زندان قزل حصار کرج جهت اجرای حکم راهی سلول های انفرادی شدند.

بنا بر اطلاع منابع هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، زندان قزل حصار کرج، طی دیروز و امروز، شاهد انتقال ده ها محکوم جرائم مواد مخدر به سلول های انفرادی، جهت اجرای حکم اعدام بوده است.

به گفته یکی از منابع هرانا، این تعداد اجرای حکم، از تاریخ تصویب قانون مبارزه با مواد مخدر بی سابقه و فاجعه بار است، گفته میشود تعداد منتقل شدگان به حدی است که حتی خود زندانیان هم از آمار دقیق آنها اطلاعی ندارند.

به دلیل سختی ارتباط و پراکندگی در واحدهای مختلف زندان و همچنین حساسیت موضوع، ارائه آماری دقیق برای هرانا ممکن نیست ولی همه منابع، در کم سابقه و حتی بی سابقه بودن این حجم از انتقال برای اعدام اتفاق نظر دارند و برخی از آنان، از انتقال بیش از ۳۵ تن جهت اجرای حکم، خبر داده اند.

این اقدام کم سابقه باعث تشویش و نگرانی شدید زندانیان قزل حصار و خانواده های آنان شده، در همین رابطه امروز، تعداد زیادی از خانواده های محکومین که برای آخرین ملاقات فراخوانده شده بودند، روبروی زندان قزلحصار کرج اجتماع کردند،

اخبار تایید نشده ای دیگری از انتقال به انفرادی گروه پرچمعیتی از زندانیان در زندان رجایی شهر کرج نیز به هرانا رسیده است که مشخص نیست زندانیان مورد اشاره به زندان قزلحصار منتقل شده اند یا همچنان در زندان رجایی شهر کرج به سر می برند.

لازم به یادآوری است زندان قزل حصار کرج در ماه های اخیر، شاهد سیر صعودی اعدام های دسته جمعی و اعلام نشده محکومین جرائم مواد مخدر بوده است، این اعدام ها که در سکوت خبری و در غیاب اطلاع رسانی مسئولین قضایی انجام می شود، در حالی شدت گرفته است که پیش از این قرار بود در اردیبهشت ماه، لایحه لغو مجازات اعدام برای جرائم مواد مخدر، در صحن علنی مجلس مطرح شود، امری که با وجود گذشت از موعد مقرر هنوز عملی نشده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید