خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  محمدحسن یوسف پور سیفی در خطر از دست دادن بینایی هر دو چشم

محمدحسن یوسف پور سیفی در خطر از دست دادن بینایی هر دو چشم

 خبرگزاری هرانا – محمدحسن یوسف پور سیفی از زندانیان سیاسی، به نوعی بیماری خونی نادر مبتلا شده که می تواند بینایی او را از بین ببرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کلمه، یوسف پورسیفی از ماه ها پیش دچار عارضه مغزی شد که پس از معاینات متعدد مشخص شد که ۸۰ درصد از شبکیه هر دو چشم وی تخریب شده است.

با این حال بر اساس نتایج آخرین آزمایش ها، اکنون پزشکان اعلام کرده اند که او به “بیماری بهجت” مبتلا شده است.

بهجت، نوعی بیماری نادر علیه سیستم ایمنی بدن است. این بیماری می‌تواند چشم را مورد حمله قرار دهد که اگر به موقع درمان نشود، احتمال کور شدن بیمار هم وجود دارد.

محمدحسن یوسف پورسیفی همچنین به عارضه فشارخون بالا و آریتمی نیز مبتلا بوده که تاکنون چندین نوبت در بخش قلب بستری شده است و پزشکان او را کاندیدای عمل جراحی قلب باز معرفی کرده اند.

بر اساس این گزارش، در حالی که یوسف پورسیفی ۲ سال و ۶ ماه از دوران محکومیت خود را سپری کرده، دادستانی تهران همچنان با مرخصی او مخالفت می کنند.

مسولان اطلاعات سپاه و قوه قضاییه همچنان در مورد وضعیت وخیم این زندانی سیاسی که عدم تحمل کیفر او برای پزشکی قانونی نیز محرز شده، موضع مشخصی نگرفته اند اما تایید این بیماری مدت کوتاهی را پیش روی این مقامات برای جلوگیری از بروز فاجعه نابینایی یک زندانی سیاسی قرار می دهد.

مطالب مرتـبط

یک نظر

  1. وی یکی از شریف ترین انسان های در بند می باشد

نظر بگذارید