خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان  >  شمس‌الواعظین: آقایان می‌گویند ارائه آمار روزنامه‌نگاران زندانی، تبلیغ علیه نظام است

شمس‌الواعظین: آقایان می‌گویند ارائه آمار روزنامه‌نگاران زندانی، تبلیغ علیه نظام است

خبرگزاری هرانا – نایب رئیس انجمن صنفی روزنامه نگاران ایران با بیان اینکه برخورد روز گذشته دادگاه کاملا محترمانه بود، گفت: به دلیل سخنرانی در جشنواره آزادی مطبوعات در کیپ تاون به دادسرا احضار شده بودم.

به گزارش هرانا، ماشاءالله شمس الواعظین در گفت‌و‌گو با ایرنا در مورد روند رسیدگی به اتهاماتش در جلسه دادگاهی که روز گذشته برگزار شد، افزود: برای دریافت جایزه بین المللی قهرمانی آزادی مطبوعات به کیپ تاون افریقای جنوبی رفتم و در آنجا سخنرانی کردم که تلقی آقایان این بود این سخنان تبلیغ علیه نظام بوده است.

وی اظهار داشت: در آنجا آماری از روزنامه نگاران زندانی و اوضاع مطبوعات کشور ارائه و از مجامع بین المللی درخواست کمک کردم.

نایب رئیس انجمن صنفی روزنامه نگاران ایران تصریح کرد: بعد از ورود به کشور به دادسرای اوین احضار شده و توضیحاتی ارائه کردم.

وی ادامه داد: پرونده به شعبه ۱۵ دادسرا و دادگاه عمومی انقلاب اسلامی تهران ارسال و روز گذشته جلسه رسیدگی به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی برگزار شد.

شمس الواعظین روند جلسه دادگاه را خوب ارزیابی کرد و افزود: برخورد نسبتا مثبتی در کل جریانات رسیدگی دیدم و این برخورد کاملا محترمانه بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید