خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زنان  >  دو میزبانی دیگر از والیبال گرفته شد

دو میزبانی دیگر از والیبال گرفته شد

خبرگزاری هرانا – میزبانی مسابقات جام باشگاه‌های آسیا و زیر ۲۳ سال والیبال آسیا از ایران گرفته شد.

به گزارش هرانا، سعید درخشنده، مسئول رویدادهای بین المللی فدراسیون والیبال ایران در گفت‌و‌گو با ایسنا با اظهار تعجب از پس گرفتن میزبانی مسابقات جام باشگاه‌های آسیا و زیر ۲۳ سال آسیا گفت: نمی‌دانم چرا این میزبانی‌ها را گرفتند و در سکوت کشورهای مسلمان به می‌انمار دادند. به نظرم رئیس کنفدراسیون والیبال آسیا اقتدار لازم را ندارد.

وی در پاسخ به این پرسش که چرا با وجود اعلام رسمی فدراسیون والیبال ایران، میزبانی مسابقات جام باشگاه‌های آسیا و زیر ۲۳ سال آسیا از ایران گرفته شد، اظهار کرد: سوال من هم همین است. چطور کشورهای اسلامی که تعدادشان کم نیست حاضر شدند، مسابقات باشگاه‌های مردان آسیا در کشور می‌انمار برگزار شود. کشور می‌انمار مشکلات سیاسی زیادی با مسلمانان دارد. قرار بود اجلاس هیات رئیسه هم در می‌انمار باشد اما این اتفاق نیفتاد. نمی‌دانم چه اتفاقی افتاد که دو میزبانی دیگر را هم از ایران گرفتند.

یادآور می‌شود که بازداشت غنچه قوامی، شهروند ایرانی – بریتانیایی که همراه با تعدادی دیگر از زنان برای تماشای مسابقات والیبال تلاش می‌کرد نیز بر ابعاد و انعکاس بین‌المللی محرومیت زنان ایرانی از حضور در ورزشگاه‌ها افزوده است. هرچند مسئولان حکومتی و ورزشی ایران تلاش می‌کردند بازداشت خانم قوامی و ممنوعیت ورود زنان به ورزشگاه‌ها را موضوعی داخلی و فرهنگی معرفی کنند، فدراسیون جهانی والیبال در ‌‌‌نهایت در آبان‌ماه اعلام کرد که میزبانی مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان در سال ۲۰۱۴ را از ایران گرفته و به آرژانتین سپرده است. فدراسیون جهانی والیبال (FIVB) تاکید کرد تا زمانی که زنان نتوانند در ورزشگاه‌های ایران حاضر شوند، میزبانی جدیدی به ایران داده نخواهد شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید