خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کودکان  >  تجمع دوباره خانواده دختران شین‌آبادی

تجمع دوباره خانواده دختران شین‌آبادی

خبرگزاری هرانا – وکیل‌مدافع تعدادی از دختران شین‌آبادی از تجمع اعتراضی آن‌ها مقابل نهاد ریاست جمهوری خبر داد و گفت: والدین این کودکان از وعده‌های دولت و سوءاستفاده بیمه ایران از وضعیت فرزندانشان خسته شده‌اند و به همین دلیل تجمعی برای اعتراض انجام دادند

به گزارش هرانا، حسین احمدی‌نیاز در گفت‌وگو با آنا، با بیان اینکه کودکان شین‌آبادی به همراه خانواده‌های خود در اعتراض به روند رسیدگی به وضعیت معیشتی، تحصیلی و مشکلات بیمه‌ایشان صبح امروز مقابل نهاد ریاست‌جمهوری تجمع کرده‌اند بیان کرد: کودکان شین‌آبادی از وعده‌های مسئولان خسته شده‌اند؛ از یک سو مورد ظلم قرا گرفته‌اند به‌طوری‌که بیمه ایران به دلیل مونث بودن‌ حاضر به پرداخت دیه کامل به آنان نیست و از سویی دیگر مسئولان به صدای اعتراض‌آمیز این کودکان گوش نمی‌کنند و آنان را فراموش کرده‌اند.

وی با تاکید بر اینکه این خانواده‌ها حدود سه هفته پیش نیز تجمع اعتراض‌آمیزی برای احقاق حقوق از دست رفته دخترانشان انجام داده بودند یادآور شد: حدود سه هفته پیش تحصنی برای اعتراض به بی‌توجهی مسئولان آموزش و پرورش و دولت به کودکان شین‌آبادی از سوی والدین برگزار شد و قرار شد مسئولان در ریاست جمهوری جلسه‌ای فوق‌العاده تشکیل دهند تا هر چه سریع‌تر به وضعیت این دانش‌آموزان رسیدگی شود اما هنوز هیچ ترتیب اثری به وضعیت این کودکان داده نشده است.

به گفته احمدی نیاز، یکی از دلایل تجمع امروز برگزار نشدن کارگروه ویژه رسیدگی به وضعیت دانش‌آموزان شین‌آبادی از سوی دولت است که اعتراض والدین را در پی داشته است.

وکیل مدافع تعدادی از خانواده دانش‌آموزان شین‌آبادی افزود: این کودکان هر روز درد می‌کشند و سرگردان وعده مسئولان هستند به طوری‌که تا به امروز خواسته‌هایشان بی‌جواب مانده است. از یک سو خواهان دریافت دیه کامل هستند و از سویی دیگر نیازمند دریافت مستمری‌اند. همچنین وضعیت معیشت خانواده‌هایشان نیز پس از وقوع این حادثه دچار مشکل شده و نیاز به حمایت دارد.

چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۱، یک کلاس درس مدرسه ابتدایی روستای شین‌آباد از توابع شهرستان پیرانشهر دچار آتش‌سوزی شد. بر اثر این حدود ۳۰ دختر دبستانی دچار آتش‌سوزی شدید شدند و دو نفر از آنان نیز جان خود را از دست دادند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید