خبرگزاری هرانا

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  محیط بانان پارک ملی درفارس توسط شکارچیان به رگبار بسته شدند

محیط بانان پارک ملی درفارس توسط شکارچیان به رگبار بسته شدند

خبرگزاری هرانا – شکارچیان با اسلحه جنگی دو نوبت محیط بانان را به رگبار بستند، طی این اقدام دو محیط بانان به شدت مجروح شدند.

به گزارش هرانا، کیوان هوشمند در گفتگو با مهر با بیان این مطلب افزود: بامداد روز گذشته (دوشنبه ۱۳۹۳/۶/۳۱) نیروهای یگان محیط زیست «پارک ملی بمو» متوجه حضور۴ شکارچی غیرمجاز مجهز به سلاح و ادوات شکار درون پارک شدند.

به گفته وی، محیط بانان به تعقیب متخلفین پرداختند و پس از چندین ساعت تعقیب و گریز درکوه، شکارچیان اقدام به تیراندازی به سوی مامورین کردند.

مدیر دیده‌بان محیط زیست و حیات وحش ایران اظهار داشت: شکارچیان با اسلحه جنگی دو نوبت محیط بانان را به رگبار بستند که براثر آن محیط‌بان نصرت دهقان (رئیس پارک ملی بمو) از ناحیه پای چپ مورد اصابت گلوله قرار گرفت و محیط‌بان علیرضا جعفری از ناحیه پای چپ و سر و گردن براثر پرتاب سنگ ریزه‌های ناشی از برخورد گلوله‌ها به زمین به شدت آسیب دید.

هوشمند تصریح کرد: شکارچیان غیرمجاز پس از این حادثه با استفاده از تاریکی شب متواری شده و از منطقه گریختند.

وی افزود: هر دو محیط‌بان پس از مجروح شدن توسط سایر نیرو‌ها به خارج از منطقه و سپس به بیمارستانی درشهر شیراز منتقل شدند.

مدیر دیده‌بان محیط زیست و حیات وحش ایران گفت: محیط‌بان نصرت دهقان که از ناحیه پای چپ نزدیک زانو هدف گلوله قرار گرفته است؛ عصر روز گذشته تحت عمل جراحی قرار گرفت.

هوشمند یاد آور شد: با توجه به خروج گلوله از پای محیط‌بان دهقان نوع اسلحه قابل تشخیص نیست اما با توجه به شلیک بصورت رگبار، مشخص است که شکارچیان از اسلحه خودکار جنگی استفاده کرده‌اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید