خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  ضرب و شتم و عدم رسیدگی پزشکی به یک فعال سیاسی عرب در زندان اردبیل

ضرب و شتم و عدم رسیدگی پزشکی به یک فعال سیاسی عرب در زندان اردبیل

خبرگزاری هرانا – شهاب عباسی، زندانی سیاسی عرب در زندان اردبیل به دلایل نامعلومی مورد ضرب و شتم تعدادی از زندانیان غیرسیاسی این زندان قرار گرفت و دچار شکستگی پا شد با این حال از رسیدگی پزشکی مناسب محروم مانده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، شهاب عباسی زندانی سیاسی عرب اهوازی محبوس در زندان اردبیل، ۲۴ مردادماه به دلایل نامعلومی مورد حمله حداقل دو تن از زندانیان غیرسیاسی این زندان قرار گرفت که این حمله موجب شکستگی ساق پای راست او شد. هر چند جراحات وارده بیش از این موضوع گزارش شده است. با این حال بر اساس گزارشات دریافتی، بهداری زندان از اعزام او به مراکز پزشکی مناسب در خارج از زندان خودداری می‌کند و او را بدون رسیدگی کافی پزشکی در شرایط پردرد بیماری نگهداشته است.

لازم به ذکر است شهاب عباسی فرزند احمد، متولد ۱۳۶۵ و متولد شادگان است، وی به همراه برادرش غازی عباسی و عبدالرضا امیر خنافره، عبد الامیر مجدمی و جاسم مقدم پناه، هادی البوخنفر‌نژاد و سامی جدماوى‌نژاد که همگی اهل فلاحیه (شادگان) در اواخر مرداد ١٣٨٨ توسط اطلاعات بازداشت شدند که طی حکم صادره در مورخه ۱۴ شهریور ماه ۱۳۹۱ از سوی شعبه اول دادگاه انقلاب اهواز قاضی «علی فرهادوند» چهار نفر از آن‌ها بنامهای غازی عباسی، عبدالرضا امیر خنافره، عبد الامیر مجدمی و جاسم مقدم پناه به اتهام محاربه با خدا و فساد فی الارض به اعدام محکوم شده‌اند و سه نفر دیگر شهاب عباسی، هادی البوخنفرنژاد و سامی جدماوى به سه سال زندان در تبعید به شهر اردبیل محکوم شده‌اند.

حکم افراد محکوم به اعدام توسط شعبه ٣٢ دیوان عالی کشور تایید و در تاریخ ۱۲ آبان‌ماه ٩٢ غازی عباسی، عبدالرضا امیر خنافره، عبد الامیر مجدمی و جاسم مقدم پناه از زندان کارون به مکان نامعلومی منتقل شدند که بعد از یک ماه اداره اطلاعات اهواز طى تماسى تلفنى خبر اعدام این چهار تن را به خانواده‌هایشان اطلاع دادند و تا اکنون محل دفن آن‌ها نیز مشخص نیست.

همچنین یادآور می‌شود، شعبه اول دادگاه انقلاب اهواز بدون محاسبه ٣ سال دوران بازداشت و بلاتکلیفی در زندان کارون «شهاب عباسی، هادی البوخنفرنژاد و سامی جدماوى» را به ٣ حبس تبعید در اردبیل محکوم کرد و هم اکنون این افراد در زندان مرکزی اردبیل برای سپری کردن محکومیت خود بسر می‌برند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید