خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه 29 سپتامبر 2014, 8th of December 2019      آخرين بروز رسانی در 2014/09/29 ساعت 15:28:09

    خانه  > زندانیان  >  اوضاع جسمانی محمدسیف زاده، وکیل دادگستری، در زندان بحرانی ست

اوضاع جسمانی محمدسیف زاده، وکیل دادگستری، در زندان بحرانی ست

خبرگزاری هرانا – «سیدمحمد سیف‌زاده» متولد ۱۳۲۷ در قم، وکیل دادگستری و از موسسان «کانون مدافعان حقوق بشر» در ایران است. او ازجمله معترضین به کودتای انتخاباتی سال ۱۳۸۸ و وکلای زندانیان سیاسی پس از انتخابات بود. وی دراردیبهشت ماه ۱۳۹۰ در ارومیه دستگیر شد. سیف‌زاده از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی به ریاست قاضی صلواتی، با اتهامات «تاسیس کانون مدفعان حقوق بشر» و «فعالیت تبلیغی علیه نظام» به ۹ سال حبس و ۱۰ سال محرومیت از حرفه وکالت محکوم شد. بعد‌ها این حکم به ۲ سال حبس به خاطر تاسیس کانون مدافعان حقوق بشر و۶ سال حبس به خاطر نگارش نامه به سیدمحمد خاتمی رئیس جمهوراسبق در توصیف شرایط وخیم زندان‌ها تغییر یافت.

به گزارش هرانا، یک منبع مطلع به خبرنگارسحام گفت: «یکی از پاهای سیدمحمد سیف‌زاده در زندان رجایی شهر کرج، به طرزعجیبی دچارلاغری مفرط شده است، هم‌چنین به دلیل وجود املاح زیاد درآب آشامیدنی این زندان، کلیه‌های این وکیل دادگستری دچارآسیب جدی شده است.»

این منبع آگاه افزود: «دندان‌های محمد سیف‌زاده نیز دچارآسیب‌های جدی شده و مشکل قلبی او نیز درحالت بحرانی قرار دارد.» این درحالی‌ست که سیف‌زاده در زندان دچار سکته قلبی شده است و در فروردین ۹۳ نیز جهت مداوا به بیمارستان منتقل شد، اما برخلاف توصیه اکید پزشکان که وی احتیاج مبرم به استراحت درفضایی آرام و به دوراز استرس دارد، ماموران مجددا وی را به زندان بازگرداندند.

هم‌چنین این وکیل مدافع زندانیان سیاسی، از هر دوچشم خود، دچار «آب مروارید» شده است که با توجه به موارد متعدد ضعف جسمانی وی، «قاضی خدابخشی» از اعطای مرخصی استعلاجی برای درمان این وکیل دربند و اعزام وی به بیمارستان ممانعت به‌عمل می‌آورد و تاکنون تلاش‌ها جهت اعزام وی به بیمارستان جهت مداوا، هیچ گونه نتیجه‌ای موثری در برنداشته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید