خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  تمامی درختان پارک بهارستان قطع شدند

تمامی درختان پارک بهارستان قطع شدند

خبرگزاری هرانا- حدود ساعت ۶ صبح امروز، افرادی با اره برقی به همراه نماینده سازمان اوقاف و تعدادی از نیروهای انتظامی تمامی درختان محوطه پارک بهارستان را قطع کردند.

به گزارش هرانا به نقل از ایرنا، تمامی درختان محوطه پارک بهارستان به مساحت چهار هزار و ۷۰۰ مترمربع از نوع کاج برگ سوزنی و توت در شهرک مبعث حد فاصل خیابان های بهارستان ۱۳ و ۱۵ در منطقه ۵ شهرداری تهران صبح روز سه شنبه قطع شدند.

مختاری یکی از اهالی ساکن در اطراف این پارک گفت: سال ۱۳۶۰ این پارک به همراه زمین های اطراف آن به تعدادی از کارکنان نظامی واگذار شد.

وی ادامه داد: این پارک از ۲۵ سال گذشته در نقشه ها و سایت شهرداری به عنوان فضای سبز و پارک کودک ثبت شده است.

مختاری افزود: در حدود یکسال پیش افرادی به عنوان عوامل اوقاف با عنوان این که زمین شخصی است و حکم قضایی دارند با در دست داشتن اره برقی قصد بریدن درختان موجود در این پارک را داشتند که اهالی محل مانع از بروز این جریان شدند.

وی با اشاره به اینکه در طول این مدت طی چندین مرحله به مقامات مسوول شهرداری منطقه ۵ مراجعه کرده اند، اظهار کرد: معاون شهرداری منطقه اعلام کرد کسی حق بریدن درختان پارک را ندارد و اگر کسی به این منظور به این محل مراجعه کند به مقامات مسوول شهرداری اطلاع دهید.

یکی دیگر از اهالی محل افزود: حدود یک ماه پیش نیز افرادی به قصد قطع درختان پارک به این محل آمدند که با واکنش مردم این امر اتفاق نیافتاد.

وی ادامه داد: در مراجعه به شهرداری به ما گفتند که فقط خود اهالی محل می توانند مانع از بروز این امر شوند و عوامل شهرداری کاری نمی توانند بکنند.

شهبازی از ساکنان اطراف پارک نیز در ادامه گفت: ساعت ۶ و نیم صبح امروز که خیلی از اهالی محل درخواب بودند، افرادی به همراه ۲۰ کارگر با اره برقی به همراه نماینده سازمان اوقاف و تعدادی از نیروهای انتظامی در این محل حاضر شدند.

وی افزود: این افراد در عرض کمتر از ۲۰ دقیقه تمام درختان پارک که بیش از ۱۰۰ اصله با متوسط عمر ۲۰ سال بودند را با اره برقی از بدنه بریدند.

خانم یکی دیگر از اهالی محل با اشاره به اینکه شوهرش در سال ۶۴ شهید شده است و نام کوچه (بهارستان ۱۳)نیز به نام این شهید ثبت شده است، گفت: امروز بعد از حضور نیروهای انتظامی نسبت به قطع درختان خانم جباری به همراه یک جوان اعتراض کردند که دستگیر و به کلانتری ۱۳۸ انتقال داده شدند.

خانم جباری در ادامه گفت: به مدت یک ساعت در کلانتری بودیم که بعداز این مدت بدون وثیقه آزاد شدیم.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید