خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  پارازیت یک سوم تصاویر هواشناسی تهران را نامفهوم کرده است

پارازیت یک سوم تصاویر هواشناسی تهران را نامفهوم کرده است

خبرگزاری هرانا – داود پرهیزگار، رئیس سازمان هوا‌شناسی ایران گفت تنها رادار اصلی هوا‌شناسی تهران احتمالا به دلیل امواج پارازیت دارای نویز است و این موضوع یک سوم تصاویر هوا‌شناسی پایتخت را نامفهوم کرده است.

به‌گزارش هرانا به نقل از ایرنا، داود پرهیزگار روز جمعه ۱۱ مهرماه ضمن اعلام این خبر گفت: «عدم پیش‌بینی توفان تهران در خردادماه سال جاری می‌تواند به دلیل همین نویز و نامفهومی تصاویر باشد.»

توفان تهران در نیمه دوم خردادماه سال جاری رخ داد که طی آن پنج نفر کشته و بیش از ۸۰ نفر زخمی شدند و خسارت‌های بسیاری نیز وارد شد.

سازمان هوا‌شناسی ایران پیش از این بر غیرقابل پیش‌بینی بودن توفان تهران تأکید کرده بود اما برخی کار‌شناسان دیگر معتقد بودند وقوع این پدیده جوی قابل پیش‌بینی بوده و هشدارهای لازم باید به مردم داده می‌شد.

تیرماه سال جاری عباس رجایی، رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس نیز از تأثیر پارازیت‌ها در عدم پیش‌بینی وقوع توفان اخیر تهران توسط سازمان هوا‌شناسی، خبر داده بود.

روز پنجشنبه ۱۰ مهرماه سازمان محیط زیست ایران اعلام کرد که به‌دلیل سرطان‌زا بودن پارازیت‌ها، پیشنهاد این سازمان بر حذف کامل پارازیت‌هاست.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید