خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  یک پلنگ دیگر در اثر برخورد با خودرو کشته شد

یک پلنگ دیگر در اثر برخورد با خودرو کشته شد

خبرگزاری هرانا – جاده مرگ بار دیگر قربانی گرفت و متاسفانه این بار یک پلنگ ایرانی ارزشمند بر اثر برخورد با خودروهای عبوری در اینجاده کشته شد.

به گزارش هرانا به نقل از «تابناک»؛ مدیر روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان گلستان در این باره گفت: شب گذشته (شامگاه سه شنبه ۹۳/۱۰/۰۹) نیروهای یگان حفاظت محیط زیست مستقر در محیط بانی دش، حین گشت زنی در محدوده چشمه جان لر روبروی پیچ سلیمان کشته با لاشه یک پلنگ مواجه شدند.

احمد دباغیان افزود: بلافاصله موضوع به اداره پارک اطلاع داده شده و با حضور کار‌شناسان در محل لاشه پلنگ مورد بررسی قرار گرفت.

بررسی‌ها نشان می‌داد این پلنگ پس از برخورد با خودروهای عبوری و به شدت از ناحیه پاهای عقب و زیر فک آسیب دیده است.

این پلنگ پس از تصادف با خودرو علی رقم آسیب دیدگی شدید هنوز زنده بوده و خود را تا فاصله حدودا ۳۰۰ متری از جاده کشانده، اما به دلیل شدت جراحات تلف شده است.

این پلنگ ایرانی به لحاظ جنسیت، ماده و سن آن سه سال تشخیص داده شده است. لاشه پلنگ جهت بررسی‌های بیشتر کار‌شناسی به اداره کل حفاظت محیط زیست استان گلستان انتقال داده شد.

عبور جاده آسیایی از قلب پارک ملی گلستان ضمن قطع ارتباط اکولوژیک در دو سمت اینجاده باعث شده است تعداد زیادی از گونه‌های جانوری ارزشمند از جمله پلنگ، خرس قهوه‌ای، مرال، آهو و … طی چند سال گذشته بر اثر برخورد با خودروهای عبوری در اینجاده از بین رفته‌اند و هزاران هکتار از بهترین عرصه‌های این پارک بر اثر عوامل انسانی در آتش سوخته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید