خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  نقدی: بسیج مامور «امر به معروف» در محله‌ها می‌شود

نقدی: بسیج مامور «امر به معروف» در محله‌ها می‌شود

خبرگزاری هرانا – با نزدیک شدن به روزهای پایانی تابستان و درحالی‌که کاهش دغدغه تندرو‌ها نسبت به مساله حجاب انتظار می‌رفت، ‌فرمانده بسیج بار دیگر از حضوری جدی بسیج و فعالیت‌هایش در زمینه امر به معروف و نهی از منکر سخن گفت.

به گزارش هرانا و به نقل از دویچه وله، محمدرضا نقدی، رئیس سازمان بسیج گفت: «شورای امر به معروف و نهی از منکر در تمامی مساجد کشور تشکیل می‌شود تا نسبت به اصلاح منکرات در محله‌ها اقدام کنند. پیش‌بینی شده با حضور هیأت امنای مساجد و همچنین معتمدین محلات، امر به معروف و نهی از منکر، حضوری جدی داشته باشد.»

چندی پیش، شهروندان تهرانی شاهد حضور گشت‌های موتوری معروف به امر به‌ معروف و نهی از منکر در سطح شهر بودند. این گروه زیر نظر انصار حزب‌الله تشکیل شده و وظیفه خود دانسته‌اند در مورد حجاب به شهروندان تذکر دهند.

تضاد سیاست‌های دولت و نهاد‌ها

روح‌الله جمعه‌ای، رئیس مرکز اطلاع‌رسانی وزارت کشور دولت روحانی در روزهای نخستین حضور گشت‌های موتوری در خیابان‌ها به انصار حزب‌الله هشدار داده بود در چارچوب قانون حرکت کنند.

عبدالمجید محتشم «دبیرکل انصار حزب‌الله» معتقد است، گشت‌های موتوری به مجوز نیاز ندارند و مبارزه با «بدحجابی» هم در انحصار نیروی انتظامی نیست.

نقدی همچنین گفت: «در محافل صالحین آموزش‌های لازم به بسیجیان داده شده است تا بدین وسیله امر به معروف و نهی از منکر به وسیله بسیجیان احیا شود.»

خبرگزاری ایرنا هم چندی پیش با توجه به وجود گشت‌های ارشاد که زیر نظر نیروی انتظامی فعالیت می‌کنند، نوشته بود: «راه‌اندازی گشت موتوری انصار می‌تواند کاری سیاسی و تلاش برای بازگرداندن تندروی‌های گذشته تلقی شود.»

مرتضی مبلغ، معاون سیاسی وزارت کشور در دوران ریاست جمهوری محمد خاتمی، پیش از این گفته بود: «انصار حزب‌الله در هشت سال گذشته که با دولت همسو بود فعالیت‌ زیادی نداشت، به‌نظر می‌رسد با تشدید این فعالیت‌ها در دولت حسن روحانی، آنان قصد «مسئله‌سازی» دارند.»

حسن روحانی پیش از انتخابات ریاست جمهوری وعده داده بود: «در سراسر خیابان‌ها امنیت واقعی حاکم می‌کنم به گونه‌ای که دختران ما احساس امنیت کنند؛ من نخواهم گذاشت مأموری بی‌نام و نشان از کسی سؤال کند.»

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید