خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  شرح جزئیاتی از بازداشت مریم سادات یحیوی

شرح جزئیاتی از بازداشت مریم سادات یحیوی

خبرگزاری هرانا – یک منبع مطلع، جزئیاتی را از بازداشت «مریم سادات یحیوی» در اختیار سحام قرار داد. این منبع مطلع به خبرنگار سحام گفت: کلیه بازداشت‌های اخیر فعالان مدنی، توسط قرارگاه ثارالله سپاه پاسداران انجام می‌شود.

به گزارش هرانا به نقل از سحام، ماموران هنگام هجوم به منزل مریم سادات یحیوی، فعال مدنی جنبش سبز خود را از ماموران اداره اطلاعات معرفی کرده‌اند و پس از بازداشت وی، تعدادی از وسایل شخصی خانم یحیوی نیز توقیف شده است.

درهمین حال پس از انتشار خبر بازداشت مریم سادات یحیوی در رسانه‌ها، ماموران اداره اطلاعات با منزل این فعال مدنی تماس گرفته و از خانواده وی درخصوص نحوه و زمان دستگیری وی سوالاتی را مطرح می‌کنند. خانواده خانم یحیوی با تعجب از این‌که اداره اطلاعات از دستگیری دخترشان اطلاعی ندارد، عنوان می‌کنند که ماموران هنگام مراجعه به منزل برای بازداشت خانم یحیوی بیان کرده‌اند که از این بازداشت از سوی اداره اطلاعات صورت گرفته است که این ادعا از سوی ماموران اداره اطلاعات استان تهران رد می‌شود.

این منبع مطلع درادامه افزوده است: خانواده مریم سادات یحیوی پس از این تماس و ابراز بی‌اطلاعی اداره اطلاعات از نحوه و زمان دستگیری دخترشان، بار‌ها به دادسرای اوین مراجعه کرده‌اند تا از مرجع توقیف کننده دخترشان اطلاع پیدا کنند، ولی دادسرا به هر بهانه‌ای از دادن پاسخ صحیح امتناع کرده است.

در این راستا خانواده خانم یحیوی پس از آزادی وی، اطمینان می‌‌یابند که مریم سادات یحیوی در بند الف زندان اوین نگهداری شده است و مرجع دستگیری وی قرارگاه ثارالله سپاه پاسداران، بوده است.

گفتنی ست مریم سادات یحیوی به اتهام «تبلیغ علیه نظام» دستگیر و اکنون با تامین وثیقه ۴۰۰ میلیون تومانی پس از ۱۷ روز بازداشت، تا برگزاری دادگاه آزاد شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید