خبرگزاری هرانا
امروز جمعه ۱۶ آبان ۱۳۹۳, 22nd of February 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۰۸/۱۶ ساعت ۱۷:۴۶:۴۳

    خانه  > کارگران  >  افزایش ۱۰ درصدی مرگ ناشی از حوادث کار در مازندران

افزایش ۱۰ درصدی مرگ ناشی از حوادث کار در مازندران

خبرگزاری هرانا – از ابتدای امسال تاکنون ۴۴ نفر بر اثر حوادث کار در استان جان خود را از دست دادند که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۰ درصد افزایش داشت.

مدیر کل پزشکی قانونی مازندران در گفتگو با باشگاه خبرنگاران ساری گفت: به ترتیب شهرستان ساری با ۱۰ و نوشهر با ۶ فوتی بیشترین و شهرهای بابل، جویبار، رامسر، سوادکوه، بابلسر و تنکابن هر کدام با یک مورد فوتی، ‌ کمترین موارد مرگ ناشی از حوادث کار را داشتند.

عباسی افزود: بر اساس این گزارش در سال‌های متوالی عمده دلایل مرگ افراد در حوادث کار مربوط به سقوط از بلندی و پس از آن برق گرفتگی است به نحوی که در سال گذشته ۲۰ مورد مرگ‌های ناشی از حوادث کار به دلیل سقوط از بلندی و ۱۲ مورد نیز برق گرفتگی است.

عباسی با بیان اینکه مرداد و خرداد ماه هر کدام با ۱۳ مورد بیشترین ماهی بود که در آن حادثه رخ داد، افزود: سن ۳۱ الی ۵۰ سال با ۱۹ فوتی دارای بیشترین فوتی و از این تعداد ۳۶ نفر هم متاهل هستند.

مدیر کل پزشکی قانونی با اشاره به اینکه بیشترین حوادث ناشی از کار در بخش ساختمان است، گفت: ارزش نهادن به جان انسان‌ها، داشتن برنامه ایمنی در کار، رعایت استاندارد‌ها و قوانین مربوطه، آموزش و ایجاد نظام اطلاع رسانی و عبرت از حوادثی که اتفاق افتاده را از مهم‌ترین راهکار‌ها در راستای کاهش حوادث ناشی از کار دانست.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید