خبرگزاری هرانا

    خانه  > زندانیان  >  میرحسین موسوی و مهدی کروبی تفهیم اتهام از سوی مقامات جمهوری اسلامی را «کذب» خواندند

میرحسین موسوی و مهدی کروبی تفهیم اتهام از سوی مقامات جمهوری اسلامی را «کذب» خواندند

خبرگزاری هرانا – میرحسین موسوی در آخرین اظهار نظر خود در حصر خانگی با اشاره به موج تهمت‌ها و دروغ‌پراکنی‌های وسیع روزهای اخیر در رسانه‌ها تاکید کرد: برانداز کسانی هستند که از جیب مستضعفان و پابرهنگان و فقرا فسادهای عظیم را در کشور ایجاد کرده‌اند.

به گزارش هرانا به نقل از کلمه؛ میرحسین موسوی که در جریان موج تبلیغاتی وسیع رسانه‌های حکومتی علیه همراهان جنبش سبز قرار دارد، اتهام‌زنی‌ها و دروغ‌پردازی‌هایی از قبیل تهمت براندازی و … را ناشی از بی‌تقوایی و ضعف بهتان‌زنندگان دانسته و گفته است: اینجانب و رهنورد از ابتدای حصر بار‌ها از طریق زندانبانان، به مسئولان امر برای حضور در دادگاهی علنی و صالح اعلام آمادگی کرده‌ایم.

موسوی گفته است: بنده آماده‌ام تا ضمن پاسخ‌گویی به اتهامات، حقایق مربوط به سرچشمه‌های فساد عظیمی که کشور و انقلاب را در خود غرق کرده است، بیان کنم.

میرحسین موسوی که حدود چهار سال است بدون هیچ‌گونه حکمی از دادگاه یا طی شدن روندهای قضایی به همراه دکتر رهنورد در زندان خانگی محصور است، تاکید کرده که ادعای اخیر تفهیم اتهام، کذب و بی‌معنی است و ما تا کنون چند بار خواستار حضور یک مقام قضایی برای تعیین وضعیت حقوقی و همچنین رسیدگی به ورود غیر قانونی و حضور چندماهه بدون مجوز درون منزل شده‌ایم که به‌رغم قول‌های داده شده اما هیچ‌گاه اقدامی صورت نگرفت.

میرحسین موسوی همچنین تاکید کرده است که آنان اگر به جای اتهام‌زنی‌های کذب و بی‌معنا، رشد و بلوغ یک ملت را آشوب عده‌ای بزغاله و گوساله نمی‌خواندند، امروز مجبور نبودند مفاسد بزرگ را انکار کنند و با جنگ‌های روانی و راه اندازی کاروان‌های روایت، افکار عمومی را از خطرات این‌همه فساد و تباهی منحرف سازند.

پاسخ خانواده مهدی کروبی به جبهه دروغ و نفاق

همچنین در آستانه روز ۶ دی٬ خانواده مهدی کروبی در بیانیه‌ای به اظهارات هفته‌های اخیر برخی چهره‌های نزدیک به دولت و حکومت درباره رهبران جنبش اعتراضی مردم و حبس و حصر آنان٬ واکنش نشان داد.

طی هفته‌های اخیر برخی چهره‌های نزدیک به حکومت از جمله مهدی طائب٬ رئیس قرارگاه عمار؛ کدخدایی سخنگوی سابق شورای نگهبان و همچنین سیدرضا اکرمی رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری؛ با اظهارات خود حملات تندی را برعلیه آقایان کروبی و موسوی و نیز حرکت‌های اعتراضی مردم در واکنش به انتصابات سال ۸۸ داشته‌اند.

نامه ذیل که سحام آن را منتشر کرده٬در پاسخ به بخشی از این اظهارات است:

در آستانه روز حکومتی ۹ دی، ماشین تبلیغاتی حاکمیت بدون به رسمیت شناختن فرصتی برای پاسخ، مجددا سیلی از دروغ و تهمت‌های ناروا را نسبت به عزیزان در حصر و حبسمان وارد ساخته و می‌سازد. «فتنه» رمز مشترک کاسبانی ست که یکه راه فرار از رسوایی غارت کم نظیر بیت المال در چندسال گذشته را در لقلقه لسانی آن می‌دانند. در این میان آقای مهدی طائب‌‌ همان که رذالت دروغ و نفاق را به فریضه واجب تبدیل کرده، مدعی شد: «تمام تصمیماتی که شورای عالی امنیت ملی در خصوص سران فتنه گرفته به خود آن‌ها ابلاغ و در واقع آن‌ها را تفهیم اتهام کرده است که موضوع بغی بر نظام توسط آن‌ها برای اعضای شورای عالی امنیت ملی اثبات شده است». شاید بر ما خرده گیرید که چرا پاسخ یاوه گویان بی‌اعتباری که به تعبیر پیامبر اکرم (ص) به سبب پستی نفسشان دروغ می‌گویند را می‌دهیم؟ مگر ۵ سال دروغ و اتهام‌های لا ینقطع آن‌ها توانست خدشه‌ای به اعتبار و جایگاه عزیزان در حصر و حبسمان وارد سازد؟ با علم و آگاهی به درستی این اشکال که درد مشترک جبهه دروغ، نفاق و تزویر است به پاسخ مبادرت می‌کنیم زیرا با بیان صحیح حوادث و وقایع، متعهد به ممانعت از تحریف دستوری تاریخمان هستیم.

تا به امروز برابر با ۶ دی ماه ۱۳۹۳ احدی از مقامات کشور اعم از رسمی و یا غیر رسمی، تصمیم شورای عالی امنیت در مورد حصر و حبس (البته اگر اساسا تصمیمی در این باب وجود داشته باشد) را به آقای کروبی و یا خانواده اعلام نکرده است. با وجود آنکه ایشان بار‌ها خواستار ابلاغ دستور قضایی بازداشت و مبنای حقوقی این مجازات خودسر شدند لیکن تاکنون هیچ پاسخی اعم از شفاهی و یا کتبی به ایشان داده نشده، نه ابلاغی شده و نه تفهیم اتهامی صورت پذیرفته، ادعای ابلاغ تصمیم شورای عالی امنیت ملی هم دروغ محض است. در واقع تاکنون هیچ یک از مقامات عالی قضایی رسما مسئولیت بازداشت و حبس غیر قانونی عزیزمان را بر عهده نگرفته‌اند. شاید همین سردرگمی و استیصال است که شاهد سخنان متناقضشان هستیم بنحوی که یکی از مبرهن بودن حکم اعدام سخن می‌گوید و دیگری حصر را اقدام تامینی برای حفظ جان محصورین می‌داند. ادعای تفهیم اتهام از سوی شورا عالی امنیت ملی نشانی جز بلاهت صاحب سخن نداشته و ندارد زیرا تفهیم اتهام امری است قضایی و باید توسط مقام قضایی صورت پذیرد، اما بر فرض اداره مملکت به روش حسینقلی خانی هم باید اذعان کنیم که این شورا تاکنون چنین نکرده زیرا همچون خود عمار پنداران هنوز سفاهت و بلاهت از شروط اصلی عضویت در آن نهاد تعیین نگردیده است.

آقای کدخدایی سخنگوی سابق شورای نگهبان مدعی شبیه سازی اقدام تامینی دستگاه قضایی با مجرمین شدند و گفتند تا زمانی که خطر آسیب رسیدن به جان این‌ها وجود دارد، حصر بعنوان اقدام تامینی صورت می‌گیرد. استدلال حفظ جان محصورین پیش‌تر از سوی سایت‌های هتاک بدون معین بودن هویت نویسندگانشان بیان می‌شد. اما مدتی است جناب کدخدایی حقوقدان با سابقه شورای نگهبان اعمال این مجازات خودسرانه که در مورد آقای کروبی سه سال آن در خانه امن اطلاعات و بدون دسترسی به نور و هوای آزاد رقم خورده را اقدام تامینی برای حفظ جان آنان می‌داند!!! این در حالی است که حاکمان به خوبی می‌دانند روند در حال اتفاق، معنایی جز ستاندن آرام جان عزیزان دربندمان ندارد. زیبنده نیست که حکومت را آنقدر ضعیف بدانید که برای فرار از مسئولیت‌اش مدعی حفظ جان محصورین از شر اوباش مزد بگیر باشید. استدلال حقوقی آقای کدخدایی و توسل وی به اقدام تامینی برای جلوه دادن مشروع حصر و حبس یادآور حکایت تاریخی ناصر الدین شاه و بادمجان است. تسری دامنه اقدام تامینی برای توجیه حصر و حبسی که در آستانه ورود به پنجمین سال آن هستیم همانند توصیف شاعر درباری آن زمان از بادمجان بود که به تناسب حال قبله عالم‌اش روزی بادمجان را موهبت الهی که قادر آسمان‌ها برای قادر زمین آفریده توصیف می‌کرد و روز دیگر بادمجان را سیاه، زشت و بی‌خاصیت نامید که باید بجای زهر از آن استفاده کرد.

در پایان لازم است سخنی هم با آقای اکرمی رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری که این روز‌ها نقش جناب شجونی را بخوبی ایفا می‌کنند داشته باشیم. مشاور رئیس جمهور روحانی، در مصاحبه خود اعتراض مسالمت آمیز مردم در خرداد ۸۸ را اردوکشی خیابانی خواندند و مدعی شدند معترضین در «روز عاشورا مرتکب رفتاری خلاف فضیلت و اخلاق شدند و به ساحت مقدس امام حسین (ع) اهانت کردند.» آقای اکرمی در ارتباط با حصر هم گفتند: «وقتی شورای امنیت ملی بعد از بررسی لازم به جمع بندی «حصر سران فتنه» رسیده‌اند و رهبری هم بر آن «صحه» گذاشتند نباید حرفی و انقلتی وجود داشته باشد … آن طرفی که این ماجرا را به وجود آوردند و سکوت کردند باید عذرخواهی کرده و تجدیدنظر کنند تا در طرف مقابل هم تغییری حاصل شود.»

از هماهنگی ایشان با مواضع و سخنان جناب رئیس جمهور در ایام انتخابات و رویکردشان به حوادث ۸۸ در شگفت‌ایم. تکرار سخنان بی‌ارزش جبهه دروغ و تزویر و متهم کردن مردم خداجو و محبان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) به حرمت شکنی در روز عاشورا، آنهم از نهاد ریاست جمهوری دست مریزاد دارد. اگر در ۱۷ ماه گذشته دولت به هر دلیلی حقوق و آزادی‌های مردم را دغدغه خود ندانسته و نخواسته قدم موثری در جهت رفع ظلم و تعدی دستگاه‌های امنیتی بردارد، حداقل انتظار است که اجازه ندهد رئیس شورای فرهنگی‌اش به بوق تبلیغاتی جریان سرکوب گر تبدیل گردد. جناب اکرمی به درستی می‌داند که اشغال این پست در نهاد ریاست جمهوری حاصل پیگیری مستمر مردم در حق تعیین سرنوشتشان در حوادث پس از انتخابات ۸۸ و مقاومت رهبران در حبس و حصر بوده است. اگر نمی‌خواهند قدر‌شناس پاستور بخشان باشند، حداقل نمک بر زخم آغشته به خون و زندان و حصر و حبس و آوارگی آنان نپاشند.

خانواده مهدی کروبی
شنبه ۶ دی ماه ۱۳۹۳

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید