خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کودکان  >  مصدومیت ۴ دانش آموزبا ریزش سقف مدرسه دریک روستا

مصدومیت ۴ دانش آموزبا ریزش سقف مدرسه دریک روستا

خبرگزاری هرانا – رییس اورژانس و فوریت‌های پزشکی شهرستان دشتستان استان بوشهر گفت: براثر ریزش سقف مخزن سیمانی آب مدرسه ابتدایی روستای «برمک» دراین شهرستان، چهار دانش آموز مصدوم و به بیمارستان منتقل شدند.

به گزارش هرانا، محمدعلی دهقان در گفت‌و‌گو با ایرنا افزود: مخزن سیمانی‌آب مدرسه آیت الله کاشانی روستای برمک از توابع بخش سعدآباد، زمانی فرو ریخت که تعدادی از دانش‌آموزان در بیرون از محوطه مدرسه روی آن قرار داشتند که ریزش سقف مخزن موجب سقوط دانش آموزان به داخل آن شد.

وی اظهار کرد: دانش آموزان مصدوم ابتدا با دو دستگاه آمبولانس به درمانگاه شهر سعدآباد منتقل اما به دلیل شدت جراحات به بیمارستان شهید گنجی برازجان اعزام شدند.

وی با اشاره به اینکه دونفراز مصدومان حادثه به صورت سرپایی درمان و از بیمارستان ترخیص شدند، افزود: دو دانش آموز دیگر همچنان در بیمارستان بستری هستند.

دهقان گفت: با تلاش کادر درمانی این بیمارستان هم اکنون وضعیت جسمانی دانش آموزان مصدوم دبستان روستای برمک رضایت بخش است.

رییس شورای اسلامی بخش سعدآباد و عضو شورای اسلامی روستای برمک نیزدراین خصوص گفت: تنها دبستان این روستا تخریبی و بسیارفرسوده است که امروز براثر تخریب سقف مخزن آب زمینی آنکه خالی از آب بود ۱۰ دانش آموز به داخل مخزن سقوط کردند و چهارنفرازاین دانش آموزان به بیمارستان منتقل و مابقی سرپایی مداوا شدند.

باقر برامکی افزود: وضعیت نامساعد این مدرسه باعث نارضایتی اهالی روستا شده طوری که والدین دانش آموزان سال گذشته سه هفته از حضور دانش آموزان در این مدرسه ممانعت کردند. بار‌ها وضعیت تخریبی و فرسودگی این مدرسه گزارش شده و از مسوولان خواستار رفع مشکل شده‌ایم اما تاکنون هیچ اقدامی دراین زمینه صورت نگرفته است.

برامکی ادامه داد: درسال گذشته نیز بلوکی از بالای دیوار این مدرسه روی یک دانش آموز دختر سقوط کرد و باعث شکستگی پایش شد.

عضو شورای اسلامی روستای برمک گفت: روستای برمک با ۷۰۰ نفر جمعیت تنها همین دبستان را دارد که برای دختران و پسران به صورت مختلط فعالیت می‌کند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید