خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  واکنش رئیس قوه قضائیه به صدور قطع‌نامه اخیر در مجمع عمومی سازمان ملل

واکنش رئیس قوه قضائیه به صدور قطع‌نامه اخیر در مجمع عمومی سازمان ملل

خبرگزاری هرانا – صادق آملی‌لاریجانی٬ رییس‌ قوه قضاییه در جلسه با مسوولان عالی قضایی اجرای «اعدام گروهی و پنهان» و تضییع حقوق زنان در ایران را «دروغ» خواند. اظهارات وی در پی صدور قطع‌نامه‌ اخیر مجمع عمومی سازمان ملل مبنی بر محکومیت ایران به نقض حقوق بشر بیان شده است.

به گزارش هرانا به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ آملی لاریجانی درخصوص ادعای اجرای «اعدام گروهی و پنهان» در ایران با تکذیب چنین ادعایی گفت: تقاضای ما از مدعیان دروغگو که چنین ادعای کذبی را مطرح کرده‌اند این است که اسامی، زمان و مکان چنین اعدامی را اعلام کنند تا ما هم بدانیم و پاسخ‌های لازم را به آنان بدهیم.

وی با اشاره به اینکه بیشترین درصد اعدام‌های انجام شده مربوط به قاچاقچیان موادمخدر بوده و اسامی آنان نیز معلوم است و در روند اجرای حکم به خانواده آنان نیز اعلام می‌شود گفت: پیش از این نیز در گزارشی اعلام شده بود که چندین نفر در اصفهان بدون محاکمه اعدام شده‌اند؛ که اسامی اعلام شده از سوی مدعیان اصلاً وجود خارجی نداشت و این بار نیز توصیه ما این است که اسامی، زمان و مکان اعدام‌های ادعا شده را اعلام کنند تا پاسخ لازم داده شده و دروغ بودن ادعایشان ثابت شود.

لاریجانی با ابراز تأسف از برخورد دوگانه غرب با مفهوم حقوق بشر و ابزار دست شدن نهادهای بین المللی از سوی دولت‌های زورگو به ذکر مثالی در این زمینه پرداخت و گفت: در حال حاضر مردم بحرین برای دستیابی به حقوق و تعیین سرنوشت خود درحال مقابله هستند اما هیچ نهادی به تضییع حقوق آنان اشاره نمی‌کند. آیا آنان حقوق بشر ندارند و آیا مردم بی‌دفاع غزه که چندین هفته زیر بمباران بودند و کودک وجوان و پیر سالخورده تکه تکه می‌شدند حقوق بشر ندارند؟

رئیس قوه قضاییه ادعای مطرح شده درخصوص تضییع حقوق زنان در ایران را دروغ تکراری دیگری خواند و گفت: زنان در کشور ما حسب قانون می‌توانند در مناصب و مقامات و امور مختلف حضور یابند اما صرف حضور نداشتن آنان در برخی مناصب دلیل تضییع حقوقشان نیست؛ کمااینکه به عنوان مثال تاکنون در آمریکا نیز هیچ زنی رئیس‌جمهور نشده است پس ما نیز باید بگوییم فعالیت زنان در آمریکا محدود و حقوق آنان تضییع شده است؟

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید