خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  افزایش اخراج کارگران پیمانی در فارس

افزایش اخراج کارگران پیمانی در فارس

خبرگزاری هرانا – مسئول کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان فارس از افزایش اخراج کارگران شرکت‌های تامین خدمات نیروی انسانی خبر داد.

به گزارش هرانا، «مهرزاد مویدی» با اعلام این خبر به ایلنا گفت: براساس آماری که از هیات‌های تشخیص و حل اختلاف ادارات کار استان فارس استخراج شده است، اخراج کارگران شاغل در شرکت‌های تامین خدمات نیروی انسانی در فاصله زمانی اردیبهشت ۹۲ تا ۹۳ افزایش داشته است.

این فعال کارگری با بیان اینکه مبنای این آمار گیری گزارش اعضای کارگری هیات‌های تشخیص وحل اختلاف ادارات کار استان فارس است، افزود: دلیل این اخراج‌ها سخت‌تر شدن فعالیت شرکت‌های تامین خدمات نیروی انسانی به دلیل افزایش هزینه‌های تولید است.

وی یاد آور شد: از آنجا که شرکت‌های تامین خدمات نیروی انسانی در یافتن نیروی انسانی مورد نیاز کارخانه‌ها نقش واسطه را ایفا می‌کنند، در عمل هزینه تمام شده تولید را افزایش می‌دهند که استمرار این وضعیت در شرایط نامناسب اقتصادی کنونی برای کارخانه‌ها ناممکن است.

به گفته مویدی در چنین شرایطی شرکت‌های تامین خدمات نیروی انسانی برای حفظ حضور خود در بازار کار به اجرای سیاست‌های تعدیل ساختاری در مورد کارگرانی که در استخدام آن‌ها هستند روی آورده‌اند که در نتیجه شماری از این کارگران بیکار شده‌اند.

مسئول شورای اسلامی کار استان فارس، در ادامه افزود: از آنجا که عموم کارگران پیمانکاری دارای قرارداد موقت هستند، طبیعی است که آراء هیات‌های تشخیص و حل اختلاف در بازگشت به کار این کارگران هیچ تاثیری نداشته باشد.

وی در عین حال ادامه داد: شمار اخراج کارگران پیمانکاری در حالی رو به افزایش است که برابر همین آمار استخراج شده به دلیل بهبود نسبی فضای کسب و کار از شمار اخراج کارگرانی که بصورت مستقیم در استخدام واحدهای صنعتی هستند کاسته شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید