خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۳, 18th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۰۶/۱۷ ساعت ۲۰:۲۷:۲۸

    خانه  > کارگران  >  هفت ماه تاخیر در پرداخت حقوق کارگران شهدآب ارومیه

هفت ماه تاخیر در پرداخت حقوق کارگران شهدآب ارومیه

خبرگزاری هرانا – جمعی از کارگران شاغل در کارخانه «شهدآب ارومیه» با حضور در دفتر یک نهاد کارگری در این شهر، نسبت پرداخت نشدن ۷ ماه حقوق خود اعتراض کردند.

به گزارش هرانا، «اسلام صادقی» دبیر خانه کارگر ارومیه با اعلام این خبر به ایلنا گفت: ۲۲ نفر از کارگران کارخانه شهد آب ارومیه با حضور و امضای نامه‌ای از خانه کارگر ارومیه خواسته‌اند به موضوع معوقات حقوقی و بیمه‌ای کارگران این واحد تولیدی رسیدگی کند.

او گفت: مجموع مطالبات کارگران شهدآب حدود شش ماه است که مربوط می‌شود به ماههای مهر تا اسفند سال گذشته به همراه حقوق فروردین و اردیبهشت ماه سال جاری.

به گفته این فعال حقوق صنفی کارگران، کارخانه شهداب علاوه بر حقوق، سهم حق بیمه کارگران را نیز از اول آذر ماه سال ۹۲ تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری پرداخت نکرده است، به همین دلیل در حال حاضر سازمان تامین اجتماعی از تمدید دفترچه بیمه کارگران شهد آب ارومیه خودداری می‌کند.

وی گفت: با وجود آنکه مسئولان استانی به ویژه مسئولان اداره کار ارومیه از مطالبات معوقه کارگران شهد آب با خبرند اما تا این لحظه در خصوص بازپرداخت مطالبات آن‌ها اقدامی انجام نگرفته است.

وی افزود: تاخیر در پرداخت مطالبات کارگران در حالی باعث سرگردانی آن‌ها شده است که هم اکنون این واحد تولیدی آب میوه و نوشیدنی به دلیل کاستن از ظرفیت تولید خود به حالت نیمه تعطیل درآمده است.

این کارگر افزود: وضعیت پیش آمده در حالی است که کارگران پاداش و عیدی سال ۹۲ خود را هنوز دریافت نکرده‌اند.

او گفت: بنا به گفته کارگران کارخانه شهد آب، کارفرما با تهدید به اخراج مانع پی گیری مطالبات صنفی کارگران شده است اما کارگران این بار باارائه طوماری امضاء شده به این تشکیلات خواسته‌اند مطالباتشان از راه قانونی پی گیری شود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید