خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  تعویق دو ماه حقوق ۱۸۰ کارگر قطعات بتنی گیلان

تعویق دو ماه حقوق ۱۸۰ کارگر قطعات بتنی گیلان

خبرگزاری هرانا – پرداخت حقوق ۱۸۰ کارگر پیمانی کارخانه «قطعات بتنی گیلان» دو ماه به تاخیر افتاده است.

به گزارش هرانا به نقل از ایلنا، این کارگران تحت مسئولیت شرکت پیمانکاری «گیلان آفتاب یکتا» به کارهای تخصصی آرماتوربندی، قالب گیری، بتن ریزی و… مشغول‌اند حقوق مرداد و شهریورماه سال جاری را دریافت نکرده‌اند.

بنا بر گزارش منابع خبری ایلنا در کارخانه قطعات بتنی ایران، تعویق حقوق کارگران در این کارخانه دارای سابقه است به طوری که سال گذشته در پی تاخیر ۴ ماهه در پرداخت حقوق، کارگران با برپایی تجمعی ۵ روزه در محوطه کارخانه اعتراض خود را به آنچه «بی‌تفاوتی مسئولان به مشکلات مالیشان» می‌خواندند اعلام کردند و پیمانکار در واکنش به اعتراض کارگران ۱۲ نفر از آنان را به اتهام اغتشاش اخراج کرد اما در ‌‌‌نهایت ۲ نفر از کارگران اخراجی به کار خود بازگشتند.

یکی از کارگران کارخانه قطعات بتنی گیلان درباره نوع قرارداد کار در این کارخانه توضیح داد: قرارداد تمامی کارگران این واحد تولیدی به صورت پیمانی است و کارگران بعد از مشاهده نتایج اعتراضات سال گذشته که به اخراج ۱۰ تن از همکارانشان منجر شد، به دلیل نداشتن امنیت شغلی و ترس از اخراج قدرت بیان مشکلاتشان صنفیشان را ندارند.

به گفته این کارگر، ۱۳۰ نفر از مجموع ۱۸۰ کارگر این واحد تولیدی بیش از ۱۶ سال است که با عنوان شغلی «خدماتی» در شرکت پیمانکاری «گیلان آفتاب یکتا» با دریافت حداقل حقوق مشغول به کار هستند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید