خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۳, 18th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۰۶/۲۶ ساعت ۱۴:۱۵:۱۰

    خانه  > کارگران  >  ۱۹۰ نفر فوت ناشی از حوادث کار به مراکز پزشکی قانونی ارجاع شدند

۱۹۰ نفر فوت ناشی از حوادث کار به مراکز پزشکی قانونی ارجاع شدند

خبرگزاری هرانا – مدیر کل پزشکی قانونی استان تهران اعلام کرد: در چهار ماه نخست امسال ۱۹۰ مورد فوت ناشی از حوادث کار به مراکز پزشکی قانونی استان تهران ارجاع شده است که افزایش ۶. ۴۹ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می‌دهد.

به گزارش هرانا به نقل از ایرنا، «بشیر نازپرور» افزود: در مدت مشابه سال ۱۳۹۲ تعداد فوت ناشی از حوادث کار در استان تهران ۱۲۷ مورد بوده است که این آمار افزایش ۴۹. ۶ درصدی در فوت ناشی از این حوادث را در سال ۹۳ نشان می‌دهد.

وی گفت: از کل فوت ناشی از حوادث کار چهار ماه نخست امسال ۱۸۸ نفر مرد و ۲ نفر زن بوده‌اند این در حالی است که در چهار ماه نخست سال ۹۲ تمامی ۱۲۷ نفر فوتی ناشی از حادثه کار مرد بوده‌اند.

نازپرور در مورد آمار فوت ناشی از حادثه کار در تیر ماه امسال نیز گفت: فوت ناشی از حادثه در تیرماه امسال با افزایش ۷. ۳۶ درصدی نسبت به تیر ماه سال قبل ۴۱ مورد بوده است.

وی با اشاره به این آمار در خصوص حوادث ناشی از کار گفت: طبق قوانین موجود حوادث ناشی از کار با دو ویژگی «حوادثی که در حین انجام وظیفه رخ می‌دهند و حوادثی که به سبب انجام وظیفه رخ می‌دهند» مشخص می‌شود.

نازپرور گفت: با بررسی آمارهای منتشر شده در سال‌های اخیر، سقوط از بلندی، اصابت جسم سخت، سوختگی و کمبود اکسیژن از جمله مهم‌ترین عوامل فوت ناشی از حوادث کار در کشور است که با رعایت نکات ایمنی به ویژه در موارد کار در ارتفاعات می‌تواند بروز این حوادث را تا حد قابل توجهی کاهش داد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید