خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  هادی غفاری به دادگاه ویژه روحانیت احضار شد

هادی غفاری به دادگاه ویژه روحانیت احضار شد

خبرگزاری هرانا – حجت الاسلام هادی غفاری از احضار خود به دادگاه ویژه روحانیت خبر داد و اظهار داشت: علت احضار به سخنرانی بنده در دانشگاه علوم پزشکی شیراز بر می‌گردد. آن‌ها قصد شلوغ کردن داشتن و در طول سخنرانی شعار فتنه گر فتنه گر به راه انداختند.

به گزارش هرانا، وی در گفتگو با ایسکانیوز به تشریح اقدامات آن روز پرداخت و ادامه داد: صحبت‌های من ربطی به مسائل ۸۸ نداشت و اساسا دعوت به تقوا بود. بحث خدا‌شناسی و تقوا بود، به دانشجویان پزشکی توصیه کردم پس فردا که پزشک شده و موقعیتی یافتید مردم را فراموش نکنید، اما آن‌ها داد و قال را ه انداختند.

غفاری افزود: پس از پایان سخنرانی‌ام به سمت فرودگاه رفتیم و عده‌ای جلوی حرکت اتومبیل ما را گرفتند، با قفل فرمان شیشه ماشین را شکستند. و اگر محافظ‌های شیشه اتومبیل نبود مغز من متلاشی می‌شد و راهی قبرستان می‌شدم. عده‌ای هم برای نجات جانمان ما را از این معرکه نجات دادند.

عضو نیروهای خط امام در ادامه به جزئیات حضورش در دادگاه ویژه روحانیت اشاره کرد و گفت: شکایتی نکردم چراکه سودی نداشت. اما دادگاه ویژه روحانیت من را احضار کرد. دادستان هم فرد محترمی بود. به او گفتم متن صحبت‌های من ضبط شده است، کجای حرف‌های من ایراد داشته او گفت: اینجا نوشته شما تشویش اذهان عمومی کرده‌اید و گفتم دعوت به تقوا و فضیلت و خدا ترسی آیا تشویش اذهان عمومی است؟

وی با اشاره به اظهاراتش در دادگاه ویژه روحانیت در خصوص وقایع ۸۸ گفت: توضیحات لازم و جزئیات را ارائه کردم و این ماجرا ختم به خیر شد.

غفاری در پاسخ به این سوال که آیا برای سخنرانی‌های آینده شما مشکلی پیش نیامده است؟ گفت: خیر. اما ناچارم بگویم که امام جمعه موقت شیراز در خطبه‌های نماز جمعه با بد اخلاقی تمام درباره من صحبت کرد او می‌گفت از دوره اول مرا می‌شناسد. اتفاقا در دوره اول منافقین داشتند کشور ما را می‌خوردند و زندگی ما ایستادن در برابر منافقین بود.

وی همچنین با بیان اینکه وزارت علوم باید سخنران را در جریان جو دانشگاه قرار دهد، خاطرنشان کرد: ابتدا اجازه برگزاری چنین مراسمی را ندهند یا از مراجع قانونی تضمین امنیت سخنران را حفظ کنند. انجمن اسلامی از پیش مجوز داشت و برنامه ریزی‌ها از قبل انجام شده بود. حرف ما این است که همه باید پایبند به قانون باشند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید