خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۳, 16th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۰۸/۰۴ ساعت ۱۷:۳۹:۲۴

    خانه  > کارگران  >  ۱۴ کارگر اخراجی «کاشی گیلانا» به اداره کار شکایت کردند

۱۴ کارگر اخراجی «کاشی گیلانا» به اداره کار شکایت کردند

خبرگزاری هرانا – در سی و نهمین روز از آغاز اعتراض صنفی کارگران کاشی گیلانا، منابع خبری ایلنا از طرح شکایت ۱۴ نفر از کارگران اخراجی این کارخانه در اداره کار شهرستان رودبار خبر دادند.

به گزارش هرانا به نقل از ایلنا، از مجموع ۲۰ کارگری که روز ۵ شنبه (۱آبان) با تصمیم سهامداران کارخانه کاشی گیلانا اخراج شدند امروز ۱۴ کارگر با طرح شکایت در اداره کار رودبار، پی‌گیر مطالبات صنفی خود شدند.

بنا بر این گزارش، سهام داران کارخانه کاشی گیلانا که بعد از انصراف کارفرمای کارخانه از خرید این واحد تولیدی، اداره این کارخانه را در دست گرفته‌اند و تا کنون حداقل ۲۰ کارگری که از تیرماه بدون قرار داد و بیمه استخدام شده بودند را بدون پرداخت مطالبات ۴ ماه گذشته‌شان اخراج کرده‌اند.

به گفته کارگران، کارفرما هر ماه به این کارگران قول می‌داد که قرارداد کار منعقد می‌کند و حق بیمه‌شان را به تامین اجتماعی می‌پردازد، اما با گذشت ۴ ماه از شروع به کار نه تنها حقوق و بیمه کارگران برقرار نشد، بلکه آنان شغلشان را نیز از دست دادند.

گفتنی است ۱۶۰ کارگر کارخانه کاشی گیلانا به دلیل عدم دریافت بیش از ۱۶ ماه حقوق معوقه در فاصله سال‌های ۸۸ تا کنون، ۳۹ روز است که دست از کار کشیده‌اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید