خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۷ دی ۱۳۹۳, 17th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۱۰/۰۷ ساعت ۱۸:۰۶:۵۱

    خانه  > فرهنگی  >  نمایش فیلم «خانه پدری» رسما متوقف شد

نمایش فیلم «خانه پدری» رسما متوقف شد

خبرگزاری هرانا – نمایش فیلم سینمایی خانه پدری که از روز پنجشنبه (۴ دی ماه) به‌صورت آزمایشی آغاز شده و قرار بود از هشتم دی ماه به صورت رسمی آغاز شود؛ متوقف شد.

به گزارش هرانا به نقل از ایلنا؛ امیرحسین علم‌الهدی؛ دلیل توقف نمایش این فیلم را اعلام رسمی مسئولان سینماهای آزادی، خانه هنرمندان و سینماسوره اصفهان مبنی بر عدم نمایش فیلم خانه پدری بیان کرده است.

این اتفاق درحالی رخ می‌دهد که این سینما‌ها پیروی توافقات قبلی؛ قرارداد قانونی و رسمی را برای نمایش فیلم‌های سینمای هنر و تجربه بدون هیچ محدودیت مضمونی فیلم‌های دارای پروانه نمایش امضا کرده بودند.

در بیانیه علم‌الهدی آمده: گروه هنر و تجربه مجبور شد برای جلوگیری از خسارت مادی و معنوی و به دلیل عدم امکان اجرای تعهدات خود؛ حسب قرارداد با مالکان فیلم خانه پدری تا مهیا شدن شرایط مناسب و درخورشان نمایش این فیلم، نمایش فیلم خانه پدری را متوقف کند.

باوجود آنکه فیلم سینمایی خانه پدری در دو روز اکران خود با استقبال خوبی همراه شده بود اما سازمان سینمایی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نتوانستند مقابل فشارهای حوزه هنری و کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی مقاومت کننند و اکران فیلم متوقف شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید