خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز جمعه ۴ مهر ۱۳۹۳, 6th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۰۷/۰۴ ساعت ۲۰:۲۹:۵۰

    خانه  > اندیشه و بیان  >  دادگاه تجدیدنظر ۸ فعال فیس بوکی هفته آینده برگزار می‌شود

دادگاه تجدیدنظر ۸ فعال فیس بوکی هفته آینده برگزار می‌شود

خبرگزاری هرانا – دادگاه تجدیدنظر هشت فعال در فیس بوک که پیش‌تر از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به اتهاماتی نظیر اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی، فعالیت تبلیغی علیه نظام، توهین به مقدسات و غیره به ۱۲۷ سال حبس محکوم شده بودند، ششم مهر ماه برگزار می‌شود.

به گزارش هرانا، «شیما قوشه» وکیل مدافع دو نفر از این متهمان در گفت‌و‌گو با ایرناافزود: دادگاه تجدیدنظر این افراد در شعبه ۵۴ دادگاه تجدیدنظر استان تهران برگزار خواهد شد.

به گزارش ایرنا، نخستین جلسه رسیدگی به اتهامات متهمان ۲۵ فروردین ماه برگزار و بعد از چند جلسه رسیدگی، حکم دادگاه نهم اردیبهشت ماه صادر شد.

شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب، هشت جوان فعال در فیس بوک را به اتهاماتی از جمله اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی، فعالیت تبلیغی علیه نظام، توهین به مقدسات، توهین به سران قوا و توهین به اشخاص مجموعا به حدود ۱۲۷ سال حبس محکوم کرد.

این افراد تعدادی صفحه در فیس بوک را مدیریت می‌کردند که از تیر سال ۹۲ مورد مورد پیگرد قرار گرفته و با حکم دادستانی، دستگیر و بازداشت شدند.

متهمان این پرونده اتهامات مختلفی دارند اما اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی و فعالیت تبلیغی علیه نظام تقرییا در پرونده هر هشت نفر مشترک است.

پرونده مته‌مان در شعبه ششم بازپرسی دادسرای شهید مقدس (دادسرای اوین) مورد بررسی قرار گرفت و در ‌‌نهایت با صدور قرار مجرمیت و کیفرخواست، پرونده ۲۷ بهمن سال گذشته برای رسیدگی به شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه ارجاع شد.

دو متهم این پرونده به ترتیب به ۱۸ سال و ۹۱ روز و ۱۹ سال و ۹۱ روز حبس، پرداخت یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان جزای نقدی و ۵۰ ضربه شلاق محکوم شدند.

سایر مته‌مان این پرونده نیز به ۲۱، ۱۴، ۲۰، ۸، ۱۱ و ۱۶ سال حبس محکوم شده‌اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید