خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  تجمع پیروان عرفان حلقه در مقابل زندان اوین و کانون وکلای دادگستری

تجمع پیروان عرفان حلقه در مقابل زندان اوین و کانون وکلای دادگستری

خبرگزاری هرانا -صدها تن از شهروندان و پیروان عرفان حلقه با تجمع در مقابل زندان اوین و کانون وکلای دادگستری خواهان آزادی محمدعلی طاهری بنیانگذار این گروه شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، حاضرین در تجمع امروز در واکنش به انتشار گزارشاتی مبنی بر اعتصاب غذای آقای طاهری و وخامت وضعیت جسمی ایشان دست به این تجمع زده بودند.

یکی از شرکت کنندگان در تجمع، به گزارشگر هرانا گفت: «تعداد شرکت کنندگان در تجمع چند صد تن بود که با در دست داشتن عکس و دست نوشته‌هایی خواهان آزادی محمدعلی طاهری بودند. شعارهایی که در این تجمع سر داده شد عبارت بود از “استاد مهربانی آزاد باید گردد”، “افساد، اعدام طاهریه”، “قوانین نابرابر ملغا باید گردد”، “آزادی اندیشه حق مسلم ماست”

این منبع مطلع افزود: «این تجمع در حالی شکل گرفت که ماموران امنیتی بسیاری با لباس شخصی و لباس فرم در آنجا پراکنده بودند. و مدام از شرکت کنندگان فیلم و عکس می‌گرفتند. این تجمع از ساعت ۱۰ صبح شروع شد و تا  ۴۵دقیقه بعد ادامه یافت سپس جمعیت شرکت کننده در تجمع به سمت میدان آرژآنتین و در مقابل کانون وکلا رفته و به تحصن خانم ستوده در مقابل کانون وکلای دادگستری پیوستند. این قسمت در سکوت و بدون شعار برگزار شد ولی شرکت کننده‌ها همچنان عکس و دست نوشته‌ها را در دست داشتند. این تجمع با دخالت پلیس پایان یافت.»

لازم به ذکر است به گفته رسانه های نزدیک به نهادهای امنیتی آقای طاهری اخیرا به شش سال حبس محکوم شده است، پیش تر دادگاه انقلاب در سال ۱۳۹۰ آقای طاهری را به اتهام توهین به مقدسات، مداخله در امور پزشکی و لمس بیماران مونث به پنج سال حبس تعزیری، پرداخت جزای نقدی و ۷۲ ضربه شلاق محکوم کرده بود. آقای طاهری تاکنون چندین بار بازداشت شده است، آخرین مورد بازداشت وی در ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۰ صورت گرفته است.

IMG-B6 IMG-B7 IMG-B8 IMG-B9 IMG-B10 IMG-B11 IMG-B12

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید