خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  بخشش یک اعدامی از سوی خانواده مقتول ۱۴ ثانیه پس از اجرای حکم

بخشش یک اعدامی از سوی خانواده مقتول ۱۴ ثانیه پس از اجرای حکم

خبرگزاری هرانا – یک محکوم به اعدام در کازرون ۱۴ ثانیه پس از اجرای حکم، از سوی خانواده مقتول مورد بخشش قرار گرفت و از مرگ نجات یافت.

به گزارش هرانا به نقل از همشهری آنلاین؛ جوانی که شش سال پیش در جریان درگیری جوان دیگری به نام امیر حبیبی را به قتل رسانده بود ۱۴ ثانیه بعد از آنکه به دار آویخته شده بود با اعلام رضایت اولیای دم از مرگ نجات یافت. شش سال قبل درگیری بین دو جوان در یکی از روستاهای اطراف کازرون رنگ خون به‌خود گرفت. در جریان این درگیری یکی از طرفین با ضربات چاقو به قتل رسید.

به‌دنبال این نزاع مرگبار متهم به قتل بازداشت و در دادگاه کیفری استان فارس محاکمه شد. هرچند او مدعی بود ناخواسته مرتکب قتل شده است اما با اصرار اولیای دم برای مجازات متهم به قتل، قضات دادگاه حکم به قصاص وی دادند. این رأی در دیوان عالی کشور نیز تأیید و برای اجرا به واحد اجرای احکام دادگستری کازرون فرستاده شد.

درحالی‌که تلاش‌های جوان محکوم به قصاص و خانواده‌اش برای جلب رضایت اولیای دم بی‌نتیجه مانده بود او پای چوبه دار رفت. خانواده مقتول تا آخرین لحظه اصرار داشتند که قاتل پسرشان باید قصاص شود و در چنین شرایطی طناب دار بر گردن این جوان محکوم به اعدام انداخته و حکم اجرا شد اما تنها ۱۴ ثانیه بعد درحالی‌که جدال او با مرگ آغاز شده بود پدر و مادر مقتول اعلام کردند وی را بخشیده‌اند. به این ترتیب قاتل از چوبه دار پایین کشیده شد و زندگی دوباره‌ای یافت.

مادر مقتول درباره انگیزه‌اش از بخشش قاتل گفت: «او را به‌خاطر امام حسین بخشیدم. در آخرین لحظات چیزی در وجودم به من گفت که باید قاتل پسرم را ببخشم. به همین دلیل فریاد زدم که قاتل را بخشیدم و مسئولان هم قاتل را از بالای دار پایین آوردند.»

کاظم اکرمی، رئیس دادگستری کازرون هم در این‌باره این بخشش گفت که: محکوم به اعدام «۱۴ ثانیه بالای دار بود اما خانواده مقتول در اقدامی بزرگ او را بخشیدند و امیدوارم این بخشش برای همه افراد جامعه پیامدهای مثبتی داشته باشد.»

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید