خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اقلیت های دینی  >  ضرب و شتم و بازجویی یک درویش گنابادی در ایلام

ضرب و شتم و بازجویی یک درویش گنابادی در ایلام

خبرگزاری هرانا – صبح امروز دو مامور لباس شخصی با استفاده از زور و بدون ارائه حکم قانونی، رضا فردوس مقدم از دراویش ساکن دره شهر را بازداشت کردند و برای ساعتی تحت بازجویی همراه با ضرب و شتم قرار دادند.

به گزارش هرانا به نقل از مجذوبان نور؛ صبح روز سه شنبه، دو تن از ماموران لباس شخصی با حضور در محل برگزاری مجالس درویشی دره شهر، از توابع استان ایلام، آقای رضا فردوس مقدم، فرزند مجلس دار این شهر را بدون هیچ توضیحی و با بکار گیری خشونت سوار بر ماشین شخصی کرده و به ساختمانی وابسته به سپاه منتقل و برای ساعتی تحت بازجویی قرار دادند.

در این بازجویی که با ضرب و شتم و استفاده از شوکر همراه بوده با هدف ارعاب درویشان منطقه، سوالاتی پیرامون علت رفتن به تجمعات اخیر در تهران پرسیده شد. این درویش گنابادی پس از مقاومت در برابر خشونت این بازجویی پس از ساعاتی در خیابان‌‌‌ رها شد.

کاظم دهقان و امان چراغی از دراویش ساکن کوار نیز از سوی نهاد‌های امنیتی به صورت تلفنی جهت پاره‌ای توضیحات احضار شده‌اند.

طی ماه گذشته درویشان گنابادی در قالب کمپین کوچ به زندان، با خواسته برداشته شدن نگاه امنیتی به جامعه درویشی دست به تجمعاتی پی در پی در مقابل نهادهای قضایی زدند. گرچه این تجمعات با بازداشت‌های گسترده و ضرب و شتم دراویش سرکوب شد اما به قول‌هایی برای رسیدگی از طرف بعضی از مسئولین انجامید.

پس از این تجمعات موارد متعددی از افزایش فشارهای امنیتی از احضارهای پیامکی و تلفنی و بازجویی و ممنوعیت از سفرهای دسته جمعی دراویش به تهران گزارش شده است که به نظر می‌رسد با هدف ارعاب و تحت فشارقرار دادن دراویش برای جلوگیری از ادامه پیگیری درخواست‌های قانونی خود دنبال می‌شود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید