خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۸ آذر ۱۳۹۳, 15th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۰۹/۰۸ ساعت ۱۴:۰۸:۵۷

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  وزیر بهداشت: عدم تحریم دارو یک دروغ بود

وزیر بهداشت: عدم تحریم دارو یک دروغ بود

خبرگزاری هرانا – وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تعداد ۳۰۰ قلم داروی کمیاب به ۳۰ قلم کاهش یافت؛ البته ما هنوز هم مشکل داریم که این مشکلات در همه دنیا وجود دارد. برخی ادعا می‌کردند که در زمینه دارو و تجهیزات تحریم صورت نگرفته، اما این یک دروغ بود و مشکلاتی در این زمینه وجود داشت که دولت گذشته هم با آن مواجه بود.

به گزارش هرانا به نقل از ایسنا؛ دکتر سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی دیروز و در پیش خطبه‌های نماز جمعه تهران گفت: مساله بهداشت یکی از حوزه‌هایی است که مردم در آن مشکلات زیادی دارند، اظهارکرد: تا کنون تلاش‌های زیادی برای رفع این مشکلات شده است؛ اما ما در مقایسه با سال‌های گذشته به پیشرفت‌های زیادی در روستا‌ها، شهر‌ها، کلانشهر‌ها، آموزش عالی و تربیت متخصص دست یافته‌ایم، اما همچنان گرفتاری‌های زیادی داریم که باید به تدریج برطرف شود.

هاشمی با اشاره به مشکل دارو گفت: با توجه به اینکه در زمینه دارو از نظر کمبود، قیمت و پوشش دارو مشکلاتی وجود داشت، اختصاص دو هزار میلیارد تومان به این امر باعث رفع مشکل در زمینه قیمت دارو، پوشش بیمه‌ای و در دسترس بودن آن شد.

وی ادامه داد: تعداد ۳۰۰ قلم داروی کمیاب به ۳۰ قلم کاهش یافت. البته ما هنوز هم مشکل داریم که این مشکلات در همه دنیا وجود دارد. برخی ادعا می‌کردند که در زمینه دارو و تجهیزات تحریم صورت نگرفته، اما این یک دروغ بود و مشکلاتی در این زمینه وجود داشت که دولت گذشته هم با آن مواجه بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید