خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز پنجشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۳, 6th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۱۱/۰۹ ساعت ۷:۱۰:۰۱

    خانه  > اندیشه و بیان  >  بازداشت دو فعال مدنی در مهاباد و احضار یک شهروند دیگر

بازداشت دو فعال مدنی در مهاباد و احضار یک شهروند دیگر

خبرگزاری هرانا – منابع خبری از بازداشت زانیار سامان پور و کامران قریشی، دو تن از فعالان مدنی کرد در شهر مهاباد، و احضار یک تن دیگر گزارش می کنند.

به گزارش هرانا به نقل از کمیته گزارشگران حقوق بشر، روز شنبه هشتم شهریور ماه ۱۳۹۳، زانیار سامان پور و کامران قریشی، در مقابل دانشگاه آزاد مهاباد توسط سرنشینان یک دستگاه خودروی پژو متوقف و با زور و ارعاب، مجبور به سوار شدن در خودروی مزبور شدند.

شاهدان عینی به کمیته گزارشگران گفته اند که ماموران لباس شخصی، مجهز به بیسیم و سلاح کمری بوده و این دو فعال مدنی را با خشونت سوار خودرو نمودند. همچنین بازرسی از منزل این دو فعال مدنی و ضبط برخی وسایل آنان، از جمله کامپیوتر شخصی، مدارک و فایلهای صوتی و تصویری و دوربین های عکاسی گزارش داده است.

مراجعات مکرر خانواده های سامان پور و قریشی به مراجع انتظامی و قضایی برای دیدار با فرزندانشان بی نتیجه بوده و تنها یکی از مراجع به آنان گفته است که آنها توسط سپاه بازداشت شده و در یکی از قرارگاههای مربوط به سپاه به سر می برند.

همزمان آقای کریم قریشی، یکی از شهروندان کرد نیز، به اداره اطلاعات استان کردستان احضار شده است، که از دلیل این احضار خبری در دست نیست.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید