خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  حکم ۴ بار اعدام ، ۲۰ سال حبس و ۱۷۳ ضربه شلاق برای عنکبوت سیاه

حکم ۴ بار اعدام ، ۲۰ سال حبس و ۱۷۳ ضربه شلاق برای عنکبوت سیاه

خبرگزاری هرانا – دیوانعالی کشور حکم ۴ بار اعدام، ۲۰ سال حبس و ۱۷۳ ضربه شلاق متهم معروف به عنکبوت سیاه را تأیید کرد.

به گزارش هرانا و به نقل از تسنیم، ابتدای آبان سال ۹۲ کارآگاهان پلیس آگاهی تهران با ثبت یک شکایت اطلاع پیدا کردند جوانی حدوداً ۳۰ ساله تحت عنوان راننده سرویس مدرسه، دختربچه ای را فریب داده و پس از سوار کردن وی، با تهدید چاقو اقدام به آزار و اذیت وی کرده و پس از سرقت طلا و جواهرات، دختربچه را از خودرو پیاده کرده و متواری شده است.

شاکی در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: «ساعت ۷ بامداد در حالی که دخترم مقابل در منزل منتظر سرویس ایستاده بود، طبق گفته خودش خودرو پژو نقره ای به او نزدیک شد و راننده اش عنوان کرد سرویس مدرسه خراب شده و به همین علت وی به عنوان سرویس به دنبال دخترم آمده تا او را به مدرسه ببرد. راننده پژو پس از سوارشدن دخترم او را مورد آزار و اذیت قرار داد و وی را در حوالی خیابان مرزداران از ماشین پیاده و فرار کرد».

بنا بر اظهارات مادر قربانی، راننده پژو علاوه بر آزار و اذیت دخترش گوشواره های او را نیز سرقت کرده بود. کارآگاهان از متهم چهره نگاری کردند و تصویر به دست آمده را در اختیار واحدهای گشتی قرار دادند. اجرای طرح حضور تیم های عملیاتی در ساعت اولیه روز و ارایه آموزش های لازم به دانش آموزان مدارس دخترانه، حساس کردن خانواده ها نسبت به موضوع پرونده و افزایش گشت های نامحسوس در منطقه یوسف آباد از جمله اقداماتی بود که کارآگاهان در ابتدای تحقیقات انجام دادند و همزمان به تلاش برای یافتن سرنخی از متهم پرداختند.

پس از انجام تحقیقات و صدور کیفرخواست، پرونده برای رسیدگی به شعبه ۱۱۳ دادگاه کیفری استان تهران ارسال شد. اولین جلسه محاکمه این متهم ۱۳ اردیبهشت در حالی به صورت غیرعلنی آغاز شد که با وجود شناسایی ۹ نفر از شاکیان متهم، تعدادی از آنها در دادگاه حاضر نشده بودند.

قاضی شعبه و مستشاران دادگاه با توجه به فوریت رسیدگی به پرونده، پس از پایان رسیدگی، متهم را به ۴ بار اعدام، ۲۰ سال حبس و ۱۶۳ ضربه شلاق محکوم کردند. ۱۵ سال از حبس مورد نظر مربوط به آدم ربایی و ۵ سال مربوط به سرقت است. همچنین ۹۹ ضربه شلاق نیز مربوط به آدم ربایی و بقیه مربوط به سرقت بوده است.

براین اساس این پرونده با اعتراض متهم به دیوانعالی کشور ارسال شد که در نهایت شعبه رسیدگی کننده به پرونده، حکم صادره از دادگاه کیفری را تأیید کرد. این حکم به وکیل متهم ابلاغ شده و در روزهای آینده به شعبه ۱۱۳ دادگاه کیفری استان تهران ارسال می شود.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید