خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  ضرب و شتم شهرام چینیان هنگام اعزام به مراجع قضایی

ضرب و شتم شهرام چینیان هنگام اعزام به مراجع قضایی

خبرگزاری هرانا – شهرام چینیان می‌اندوآب زندانی بهایی زندان رجایی شهر هنگام اعزام به مراجع قضایی بدلیل امتناع از پوشیدن لباس فرم زندان مورد ضرب و شتم قرار گرفته.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، شهرام چینیان می‌اندوآب زندانی بهایی بند ۱ زندان رجایی شهر کرج روز شنبه ۲۹ شهریور ماه هنگام اعزام به مراجع قضایی بدلیل امتناع از پوشیدن لباس فرم زندان از سوی مسئولان مرود ضرب و شتم قرار گرفته است.

یکی از زندانیان زندان رجایی شهر کرج در این خصوص به گزارشگر هرانا گفت: «شهرام چینیان روز شنبه برای یکی از پرونده‌های خود که همچنان باز است به دادگاه فراخوانده شد. دم درب خروج زندان ماموران خواستند بزور لباس به تن وی کنند ولی شهرام چینیان حاضر به پوشیدن لباس نشد. برای همین رئیس زندان (مردانی) می‌آید و خودش به همراه چند زندان‌بان دیگر وی را مورد ضرب و شتم قرار می‌دهند.»

این منبع در ادامه گفت: «ماموران هنگام ضرب و شتم لباسهای شهرام چینیان را از بدنش در می‌آورند.»
وی در پایان خاطرنشان کرد: «بسیاری از نقاط بدن شهرام چینیان ضرب دیده، کبود شده و در برخی نقاط مجروح شده و روز گذشته وی بدلیل شدت آسیب دیدگی به بهداری زندان مراجعه کرد.»

شهرام چینیان چندی پیش از بند زندانیان سیاسی و عقیدتی، به بند ۱ سالن ۲ این زندان در میان زندانیان خطرناک منتقل شده بود.

این زندانی بهایی در اسفند ۱۳۸۷ دستگیر و در ۱۲ اسفند ۱۳۸۸ با ارائۀ جواز کسب به عنوان وثیقه آزاد شد. وی در این مدت تا زمان آزادی‌اش در زندان اوین بازداشت بود.

آقای چینیان در شعبۀ ۲۸ دادگاه انقلاب به ۸ سال زندان محکوم شد و در حالی که حکم او در روند تجدید نظر قرار داشت، در ۲۵ دی ۱۳۹۰ احضار و حین مراجعه دستگیر و در اوین زندانی شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید