خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  یک ماه محرومیت سعید متین‌پور از ملاقات در قرنطینه زندان اوین

یک ماه محرومیت سعید متین‌پور از ملاقات در قرنطینه زندان اوین

خبرگزاری هرانا – سعید متین‌پور زندانی سیاسی زندان اوین از یک ماه پیش به بند قرنطینه این زندان منتقل شده و از امکانات معمول زندانیان و همچنین ملاقات با خانواده محروم است.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، سعید متین‌پور که حدود یک ماه پیش از بند ۳۵۰ زندان اوین به قرنطینه این زندان منتقل شد از امکانات معمول زندانیان محروم است. بند قرنطینه زندان اوین برای اسکان موقت و چند روزه زندانیان طراحی شده و فاقد امکانات عادی بندهای دیگر می‌باشد.

همچنین از آنجا که در بند قرنطینه، زندانیان هنگام اعزام به سالن ملاقات باید لباس فرم زندان بتن کنند و سعید متین‌پور از پوشیدن لباس فرم خودداری می‌کند عملا از یک ماه پیش تاکنون از ملاقات با بستگان خود نیز محروم شده است.

سعید متین‌پور، چهارم خرداد ۱۳۸۶ در زنجان بازداشت و پس از تحمل ۲۷۸ روز بازداشت موقت٬ در هشتم اسفند ۸۷ به قید وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی از زندان اوین آزاد شده بود. این روزنامه‌نگار طی جلسه‌ای غیر علنی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران محاکمه و به اتهام ارتباط با بیگانگان به هفت سال و به اتهام تبلیغ علیه نظام به یک‌سال حبس و در مجموع به هشت سال حبس تعزیری محکوم شده بود. دادگاه تجدید نظر استان تهران نیز آذر ماه ۸۷ حکم هشت سال زندان این فعال آذربایجانی را تایید کرد.

متین‌پور فارغ التحصیل رشته فلسفه از دانشگاه تهران و عضو هیات تحریریه هفته نامه‌های «یارپاق»، «موج بیداری» و وبلاگ نویس و فعال مدنی است که به خاطر سفر به ترکیه تحت عنوان اتهامی «ارتباط با بیگانگان» به هشت سال حبس تعزیری محکوم شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید