خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۹ دی ۱۳۹۳, 19th of February 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۱۰/۰۹ ساعت ۲۰:۳۹:۴۶

    خانه  > اقلیت های دینی  >  جلوگیری از دفن یک بهایی، دو ماه پس از درگذشتش

جلوگیری از دفن یک بهایی، دو ماه پس از درگذشتش

خبرگزاری هرانا – نزدیک به دو ماه است که در اهواز جسد یک بهائی در سردخانه نگاه داشته شده و مقامات محلی از صدور اجازۀ دفن وی خودداری می‌‎کنند.

بنا به گزارش هرانا، به نقل از سرویس خبری جامعه بهایی؛ «شامل بینا» در روز ۶ آبان ماه سال جاری از دنیا رفت، اما باوجود درخواست‎های خانواده‎اش و دیگران، به مقامات متعددی از استاندار تا امام جمعۀ شهر، برای دفن این شهروند بهایی، جسد او همچنان دفن نشده است.

این گزارش می‌افزاید که قبرستان بهائیانِ شهر اهواز اخیراً توسط مقامات به شیوه‎ای بی‎رحمانه بسته شده، درب ورودی محوطۀ قبرستان جوش داده و جلوی آن دیواری کشیده شده است.

این گزارش تأکید می‌کند که این واقعه تازه‎‌ترین مورد از یک رشته وقایع در ماه‌های اخیر است که مقامات ایران مانع دفن بهائیان شده، یا در آن مداخله نموده‌اند، و یا اجازۀ تخریب قبرستان‎های آنان را صادر کرده‌اند.

به نظر می‌رسد که این موارد به عنوان بخشی از اقداماتی سازمان یافته برای مجبور کردن بهائیان به انکار هویت مذهبی خویش انجام گرفته است.

در شهر سمنان نیز، به بهائیان گفته شده که برای صدور جواز دفن برای بستگان خویش باید تعهدنامه‌ای را امضا کنند.

دراین فرم از آن‎‌ها خواسته شده که روی قبر چیزی به جز نام و تاریخ تولد و فوت شخص نوشته نشود، و هیچ فضای سبزی در قبرستان ایجاد نشود چرا که این کار به منزلۀ ترویج آئین بهائی محسوب می‌شود. دستورهای مشابهی نیز در اوایل امسال در خصوص قبرستان بهائیان سنگسر صادر شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید