خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۳, 17th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۰۹/۳۰ ساعت ۱۳:۵۳:۲۱

    خانه  > زندانیان  >  بیماری عدنان رحمت‌پناه در زندان عادل‌آباد و مخالفت با مرخصی وی

بیماری عدنان رحمت‌پناه در زندان عادل‌آباد و مخالفت با مرخصی وی

خبرگزاری هرانا – عدنان رحمت پناه شهروند بهایی در زندان عادل‌آباد شیراز به کمردرد شدید و سرماخوردگی مزمن مبتلا شده. مسئولان زندان از مرخصی وی ممانعت به عمل می‌اورند.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، عدنان رحمت‌پناه به دلیل فضای غیر بهداشتی و نامناسب زندان و همچنین عدم وجود امکانات درمانی مناسب در زندان عادل‌آباد از هفته گذشته به کمردردهای شدید و سرماخوردگی مزمن مبتلا شده است.

یکی از نزدیکان وی به گزارشگر هرانا گفت: «عدنان تاکنون دوبار برای مرخصی اقدام نموده و با وجود موافقت برخی از مسئولان، مسئولین زندان با مرخصی وی موافقت نکرده‌اند.»

گفتنی است، عدنان رحمت‌پناه صبح روز ۲۲ آذر ماه سال ۹۱ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به بازداشتگاه اطلاعات شیرزا (پلاک صد) منتقل شده بود.

وی پس از ۱۸۶ روز با قید وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی از زندان آزاد شد و در ‌‌‌‌نهایت در شعبه ۳ دادگاه انقلاب شیراز به اتهام «تبلیغ علیه نظام» به ۱ سال زندان محکوم شد و این محکومیت عینان در دادگاه تجدیدنظر به تایید رسید.

این حکم به اتهام تبلیغ علیه نظام و تبلیغ دیانت بهایی از طریق فیسبوک و ارتباط با دوستان برای عدنان رحمت‌پناه صادر شده است و یکی از شواهد اصلی استفاده شده در دادگاه بر علیه وی عکسی بوده که یکی از دوستان عدنان ایشان را در وی تگ کرده بود.

ارسال یک ایمیل به بی‌بی سی و رادیو فردا در خصوص وضعیت بهاییان شیراز از دیگر شواهد دادگاه برای صدور حکم بوده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید