خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۳, 16th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۰۷/۳۰ ساعت ۲۳:۴۶:۲۰

    خانه  > اندیشه و بیان  >  حکم پرونده غنچه قوامی صادر شد

حکم پرونده غنچه قوامی صادر شد

خبرگزاری هرانا – وکیل مدافع غنچه قوامی از صدور حکم پرونده موکلش در دادگاه انقلاب خبر داد.

به گزارش هرانا، سید محمود علیزاده طباطبایی در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: با اینکه طبق ماده ۲۱۲ قانون آیین دادرسی کیفری دادگاه مکلف است ظرف یک هفته از اعلام ختم رسیدگی دادگاه، حکم خود را صادر کند اما روز گذشته من به دادگاه مراجعه کردم و حکم را به من ابلاغ نکردند.

وی افزود: امروز هم که به دادگاه مراجعه کردم گفتند که حکم در مرحله تایپ است.

علیزاده طباطبایی ضمن ابراز بی‌اطلاعی از مفاد حکم دادگاه درباره غنچه قوامی افزود: اتهامی که طبق کیفرخواست برای غنچه قوامی صادر شده فعالیت تبلیغی علیه نظام است که مجازات آن ۳ ماه تا یک سال حبس است ولی موکل من حتما مستوجب تخفیف در مجازات است زیرا سابقه‌ای ندارد.

وکیل مدافع غنچه قوامی در پایان گفت: ما معتقدیم که غنچه قوامی مجرم نیست ولی با اتهامی که درنظر گرفته شده و با توجه به عدم سابقه کیفری متهم، طبق مواد ۳۷ و ۳۸ قانون مجازات اسلامی دادگاه باید مجازات او را تخفیف دهد.
به گزارش ایسنا، غنچه قوامی شهروند ایرانی‌الاصل مقیم انگلیس در سی‌ام خردادماه سال جاری پس از آنکه برای تماشای مسابقه والیبال به ورزشگاه مراجعه کرده بود دستگیر و ساعتی بعد آزاد شد.

قوامی چند روز بعد برای پس گرفتن لوازم شخصی خود اقدام کرده بود که دوباره بازداشت شد.

جلسه محاکمه غنچه قوامی در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب اسلامی تهران به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام روز سه شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۳ برگزار شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید