خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۳, 20th of May 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۰۷/۱۶ ساعت ۱۴:۳۸:۴۲

    خانه  > اندیشه و بیان  >  دستگیری تعدادی از پیروان عرفان حلقه در مقابل دادگاه انقلاب

دستگیری تعدادی از پیروان عرفان حلقه در مقابل دادگاه انقلاب

خبرگزاری هرانا – تعدادی از اعضای عرفان حلقه که قصد شرکت در تجمعی در مقابل دادگاه انقلاب را داشتند توسط ماموران امنیتی بازداشت شدند.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، طی روز جاری (چهارشنبه ۱۶ مهر ماه) تعدادی از اعضای عرفان حلقه که به منظور شرکت در تجمع در روبروی دادگاه انقلاب واقع در خیابان معلم حضور پیدا کرده بودند در ساعات اولیه صبح و قبل از شکل گیری هر گونه تجمعی به محض ورود به خیابان معلم توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند.

بنا به گزارش خبرنگار هرانا، در حالیکه چندین دستگاه خودروی ون از قبل در مقابل دادگاه انقلاب و سراسر خیابان معلم مستقر شده بودند، به محض ورود هر فرد مظنونی را بازداشت می‌کردند. طبق اخبار دریافتی از این تجمع، حدود شش دستگاه ون از فعالین را دستگیر کرده‌اند.

یک منبع مطلع در این خصوص به گزارشگر هرانا گفت: «این تجمع در ادامه اعتراضات به بازداشت محمدعلی طاهری بنیانگذار عرفان حلقه شکل گرفته بود. که از دو روز گذشته در جلوی زندان اوین شروع شد.»

وی در ادامه بیان داشت که روز گذشته نیز در تجمعی که به همین منظور در مقابل زندان اوین شکل گرفت تعدادی از اعضای مجموعه بازداشت شدند که شب با گرفتن تعهد آزاد شده بودند.

تا لحظه تنظیم این خبر اطلاع دقیقی از تعداد و اسامی بازداشت شدگان در دست نیست.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید