خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۳, 17th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۰۷/۰۷ ساعت ۰:۴۴:۳۰

    خانه  > زندانیان  >  وضعیت نگران کننده علیرضا رسولی در زندان ارومیه

وضعیت نگران کننده علیرضا رسولی در زندان ارومیه

خبرگزاری هرانا – علیرضا رسولی زندانی سیاسی زندان مرکزی ارومیه از ۸ روز پیش در اعتراض به عدم رسیدگی به وضعیت درمانش در اعتصاب غذا بسر می‌برد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، علیرضا رسولی از تاریخ ۲۹ شهریور ماه در اعتراض به عدم رسیدگی به وضعیت درمانی‌اش در زندان مرکزی ارومیه دست به اعتصاب غذا زد.

این زندانی سیاسی هم اکنون در بند ۱۲ زندان مرکزی ارومیه بسر می‌برد و اخبار نگران کننده‌ای از وخامت وضع جسمی وی به این خبر گزاری رسیده است.

یکی از نزدیکان علیرضا رسولی طی تماسی با خبرگزاری هرانا گفت: «ایشان بعلت سرطان (تومور) هر دوتا زانو و پوکی استخوان لگن و کوتاه شدن یکی از پا‌هایش دست به اعتصاب غذا زده است زیرا مسولین زندان از فرستادن وی به خارج از زندان جهت مداوا و عمل خوداری کرده‌اند و حتی داروهایی را که پزشک متخصص در خارج از زندان برای وی تجویز کرده است مسئولان زندان اجازه ندادند تحویل این زندانی شود. ایشان در شرایط بسیار سختی بسر می‌برند…»

علیرضا رسولی به اتهام همکاری با یکی از احزاب کردی به ۳ سال و نیم زندان محکوم شده، در حالی که نزدیکان وی می‌گویند علیرضا در حمایت از کودکان سوختهٔ شین آباد در مقابل آموزش و پرورش مهاباد به همراه عده دیگری تجمع کرده بود که بازداشت و با این اتهام مواجه شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید